В області є потужна та патріотична громада, і ми не дозволимо розхитувати ситуацію тим, хто свої приватні інтереси ставить вище суспільних

 

 

Саме так окреслив свою позицію голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник сьогодні 15 липня перед депутатами обласної Ради та представниками громадськості Вінниччини в ході обговорення низки нагальних питань, що стосуються забезпечення вінницьких бійців необхідними засобами захисту в зоні АТО та життєдіяльності області в умовах внутрішніх викликів і зовнішніх загроз. Кожен присутній мав змогу висловити власне бачення ситуації, тож дискусія виявилась досить напруженою та емоційною.

Голова обласної державної адміністрації озвучив свою позицію та зупинився на ключових моментах, які викликали найбурхливіше обговорення.
Повний текст звернення очільника виконавчої гілки влади в області до депутатів та громадських активістів наводимо нижче.

Шановні громадяни, депутати, присутні!

Сьогодні починається чергова сесія обласної Ради і в черговий раз вона готується і проходить в екстремальних умовах. У переддень сесії весь інформаційний простір тріщав від різного роду повідомлень. Все місто було засмічене пропагандистськими листівками.

Я хотів би запитати: проти кого сьогодні збирають людей? Для чого лихоманять громаду? Кому це вигідно? Для кого малюють ці пейзажі з натюрмортами?

Хочу зазначити і ще раз нагадати для тих, хто хоче розхитати ситуацію, - в області є влада! В області є потужна та патріотична громада, і ми всі не дозволимо розхитувати ситуацію тим, хто свої приватні інтереси ставить вище суспільних. В нас достатньо законних засобів та важелів, щоб зупинити будь-яку вакханалію та політичну махновщину.

Звертаюсь до всіх зацікавлених осіб, які сьогодні намагаються влаштовувати політичні спектаклі.

Звертаюсь перший та останній раз. Хочете воювати? Не питання! Кожному, хто має таке палке бажання, я особисто допоможу дістатися до військкомату, особисто попрошу забезпечити автоматом та набоями, бронежилет видам від облдержадміністрації і забезпечу зелений коридор в зону АТО.

Звертаюсь до всіх, хто хоче і налаштований працювати на рідне село-район-область-країну, - працюємо. Працюємо як одна команда, згуртовано, зосереджено і ефективно, як того вимагає теперішній час і зовнішні виклики.

Я особисто не буду вдавати страуса і ховати голову в пісок та не буду робити вигляд, що не знаю, чому присвячувалась сьогоднішня вистава. Така гнучка поведінка зазвичай притаманна досвідченим і прагматичним політикам. Хочу наголосити, я не політик! Я державний службовець, на якому, в першу чергу, лежить відповідальність у цей час за долю мешканців Вінниччини, мир та спокій громади, їх добробут та комфортні умови життя. І коли я отримую чергову звістку про загибель наших героїв в справжньому пеклі війни, окрім болю за наших хлопців, скорботу за їх матерів, дітей та батьків, я відчуваю велику огиду до ось цього містечкового політиканства.

Хочу запевнити людей, які вважають мене та всю вінницьку громаду опонентами.

Якщо колись, на якісь сесії, постане питання про недовіру голові ОДА, я не буду збирати майдани, віче, самооборону зі спортсменами і не буду ламати ручки за трибуною. Є закон, є регламент та в кінці кінців елементарна самоповага та ціна власного імені.

Але хочу чітко зазначити: допоки я буду знаходитись в цьому приміщенні, на посаді голови адміністрації, я не дозволю нікому виставляти Вінниччину та її мешканців на посміховисько на всю країну та давати зайвий привід російським засобам масової інформації розповідати на весь світ, що в Україні, зокрема у Вінниці, живуть дикі аборигени, які щойно злізли з пальми, тому їх місце не в Європейському Союзі, а в екзотичному зоопарку на околиці «Русского мира».

Ще раз наголошую і вимагаю:
Зупинити злочинне політиканство.
Почати працювати, хто цього хоче і готовий.

Хто не хоче працювати, а хоче воювати – запрошую після засідання в кабінет, де протягом години буде відчинено пункт обміну – будемо міняти заяву на звільнення, на безкоштовну туристичну візу на Схід, пакет «все включено».