Віктор Коваль: Про роботу "первинки" в умовах карантину
28.07.20

З метою оптимізації заходів щодо недопущення занесення і поширення  на території району випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, на виконання наказу МОЗ України від 28.03.2020р. №722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» та листа ДОЗ від 30.03.2020р. №05-1563 створено мобільну бригаду з проведення заборів біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою    на COVID-19 для проведення скринінгу шляхом швидкими тестами.

Є в наявності  25 швидких тестів для виявлення коронавірус на суму 7050 грн, з початку карантину використано -77 на суму 24 652 грн.

Є в наявності 30  тестів  для визначення   грипу А,В – на суму  5632  грн, від початку карантину використано – 33.

Використано 1 590 грн на придбання пробірок транспортних з аплікатором  та пробірки вакуумні для проведення забору біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на COVID – 19 та доставки  в обласний лабораторний центр на дослідження методом ПЛР.

Є в наявності 100 шт. пробірок на забір крові на ІФА на суму 350 грн.

Також адміністрація КНП «Чечельницький Ц ПМСД»  інформує  на даний час підприємство в достатній кількості забезпечене лікарськими засобами.

З районного бюджету виділено 135  тис.грн, використано -119,7 тис.грн.

За рахунок коштів НСЗУ використано -12 438,40 грн на придбання деззасобів та тест-систем.

Районною програмою підтримки КНП «Чечельницький Ц ПМСД»  до 2022 року проведено співфінансування  з районного бюджету на 2  комплекти обладнання для телемедицини на суму  44 тис. грн,  повна вартість телемедичного обладнання складає 220 тис. грн.

На даний час за  програмою «Місцеві стимули» в Чечельницькій А ЗПСМ проходить інтернатуру лікар-інтерн за спеціальністю  лікар ЗПСМ. Після закінчення проходження інтернатури  буде в  подальшому  працевлаштований  у цій же амбулаторії.

Заклад працює   в електронній системі МІС   eHealth., підписано 13354 декларацій. Лікарі ЗПСМ забезпечені комп’ютерною технікою, створено 11 робочих місць. На даний час  4 амбулаторії забезпечені швидкісним інтернетом.

Питання про реформування медичної галузі району та рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 на рівні  надання первинної медичної допомоги населенню, про хід реалізації державних програм розглядається на оперативних нарадах з медичним персоналом та інформується через ЗМІ і радіомовлення.

Створено сайт підприємства в Інтернет мережі chechcentr.com.ua, де щомісячно висвітлюється  робота  підприємства, фінансові звіти, підписання декларацій, хід Урядової програми «Доступні  ліки», графіки чергувань лікарів в вихідні та святкові дні, графік  виїзду лікарів на села та багато цікавої інформації по роботі підприємства

З 1 квітня 2019 р. Урядова програма «Доступні ліки» перейшли в адміністрування Національної служби здоров’я України, а рецепти на ліки видаються за електронними рецептами.  У нас в районі до цієї програми залучена 1 аптека, а саме ФОП Котлінський В.В., яка знаходиться  за адресою смт. Чечельник, вул. Героїв Майдану, буд 46. Аптека зареєстрована в системі Ehels НСЗУ, закуплений комп’ютер, встановлена  програма Helsi,

Виписано 6389 електронних рецептів, з них 5683 реалізовано.

Проведено   благоустрій територій,  які підпорядковуються А ЗПСМ, ФП, МП.

Приділяється велика увага   медичному обслуговуванню учасників АТО,  особливо тих, які отримали поранення, їх сім'ям. Надаються транспортні послуги з медичним супроводом при необхідності.

Головний лікар КНП «Чечельницький Ц ПМСД» Віктор Коваль