Вінниччина - одна з пріоритетних спортивних областей України

 

 

Зазначив голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник в ході робочої наради з питань розвитку ігрових видів спорту на Вінниччині, що відбулась 30 травня в облдержадміністрації.
Участь у нараді також взяли заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Сергій Дідик, директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, а також окремі депутати обласної Ради. Учасники наради зібралися, аби обговорити спільне бачення розвитку фізичної культури і спорту на Вінниччині з метою популяризації даних видів фізичної активності серед підростаючого покоління. Окремою стрічкою обговорення стало питання фінансового забезпечення галузі.
За словами Анатолія Олійника, попередньо проведений аналіз свідчить, що участь мешканців Вінниччини в ігрових видах спорту розподілилась таким чином – до семи тисяч осіб в області займаються футболом, волейболом від 3,5 тис.осіб до майже 5 тисяч.осіб, баскетболом – до півтори тисячі осіб, хокеєм на траві займаються до семисот осіб, хокеєм з шайбою – до ста п’ятидесяти, шахи – понад 350 осіб. Всього офіційно ігровими видами спорту на Вінниччині займаються тринадцять тисяч осіб, які щорічно беруть участь в різноманітних змаганнях та турнірах, – повідомив голова облдержадміністрації.
Про стан та перспективи розвитку ігрових видів спорту в області поінформував присутніх начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Сергій Дідик. Він, зокрема, зазначив, що Вінницька область входить до когорти найсильніших спортивних областей країни у своїй категорії. За підсумками державного рейтингу 2013 року серед територіальних фізкультурно-спортивних організацій 2-ї групи областей наш регіон посів друге місце з олімпійських видів спорту і перше місце – з не олімпійських. Серед усіх регіонів України ми входимо до десятки найкращих. В області розвивається 59 видів спорту. До основного складу Національної збірної команди України входить 133 спортсмени Вінниччини, 59 з них – із олімпійських, а 65 з не олімпійських, а також 9 спортсменів з обмеженими фізичними можливостями. За ініціативи управління у справах фізичної культури і спорту двадцять дев’ять спортсменів Вінниччини отримують річну стипендію облдержадміністрації та обласної Ради.
«Найбільшим нашим сподіванням є те, що до числа кандидатів на участь в Олімпійських Іграх 2016 року в Бразилії зараховано дванадцять спортсменів Вінниччини з семи видів спорту», – наголосив Сергій Дідик. В ході наради учасники також окремо обговорили розвиток волейболу та футболу в області.
Підводячи підсумки наради, керівник виконавчої гілки влади в області наголосив на необхідності відродження волейболу в області, оскільки існують потужні традиції розвитку даного виду спорту на Вінниччині. Безумовний пріоритет обласної влади – розвивати та підтримувати решту існуючих ігрових видів спорту, – резюмував Анатолій Олійник.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА