Вінниччина розвиватиме економічні і соціально-культурні звязки

Вінниччина розвиватиме економічні і соціально-культурні зв’язки з Калузькою областю Російської Федерації
Вінницька делегація на чолі з головою облдержадміністрації Іваном Мовчаном перебуває з робочим візитом у Калузькій області Російської Федерації.
Першим пунктом програми візиту була зустріч у Калузькій торгово-промисловій палаті. Під час зустрічі директор департаменту регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА Андрій Гижко провів презентацію економічного та інвестиційного потенціалу нашого регіону. Заступник міністра – начальник управління інвестицій міністерства економічного розвитку Калузької області Дмитро Абрамов повідомив, що російську сторону найбільше зацікавили можливості співпраці з вінничанами у галузі харчової і переробної промисловості, оскільки Вінниччина має високі показники виробництва зерна, м’яса, фруктів та ягід і використовує сучасні технології для їх переробки.
Під час переговорів у Калузькій торгово-промисловій палаті Іван Мовчан наголосив:
«Україна і Росія мають спільне коріння, спільну історію, чимало спільних культурних традицій. Нас об’єднують не лише родинні і добросусідські відносини, а й партнерські зв’язки в бізнесі. У нас є немало можливостей для співпраці не тільки в економічній, а й у соціально-гуманітарній сфері. Я вдячний вам за готовність поділитися досвідом і сподіваюся, що наша зустріч покладе початок плідній взаємовигідній співпраці».

Вінницька сторона найбільше цікавилася досвідом підприємств Калузької області у галузях тваринництва і машинобудування. Зокрема делегація вінничан відвідала ТОВ «Центр генетики «Ангус». Центр впроваджує інвестиційний проект, який не має аналогів у Росії. Його фахівці вирощують велику рогату худобу м’ясної породи «ангус чорний». Увагу вінничан привернула не тільки продуктивна порода ВРХ, а й організації праці на підприємстві: за 2500 тварин доглядають лише 4 фахівці.
Вінничани відвідали індустріальний парк «Грабцево», де ознайомилися не тільки з організацією виробництва, а й з досвідом розв’язання житлових проблем працівників.
Оскільки серед пріоритетів діяльності обласної влади на Вінниччини – розвиток закладів охорони здоров’я і освіти, вінничани цікавилися роботою росіян і в цих галузях. Делегація нашої області відвідала школу, дитячий садок і ФАП у сільській місцевості Калузької області.
Під час робочої зустрічі голова Вінницької ОДА Іван Мовчан і губернатор Калузької області Анатолій Артамонов обговорили перспективи міжрегіональної співпраці.