Вінницький парад короваїв в рамках фестивалю «Подільська пектораль» визнано національним рекордом

Другий Всеукраїнський фестиваль сучасного українського мистецтва "Подільська пектораль", який відбувся 24 серпня у Вінниці, зібрав разом вінничан, гостей обласного центру та майстрів різних народних промислів. Просто неба можна було переглянути експозиції відомих художників, стати учасником майстер-класів з гончарства, ознайомитись із секретами традиційного українського лозоплетіння.
Завдяки Параду короваїв, який цьогоріч у рамках фестивалю проводився вперше, Віннниця потрапила до Книги рекордів України у категорії "Кондитерські вироби. Масові заходи". Диплом, який засвідчує рекорд, за підписом головного редактора «Книги рекордів України» Оксани Сніцарук було вручено організаторам цього духмяного неповторного дійства прямо під час святкувань. На майдані Незалежності експонувались одразу 40 запашних святкових хлібин, привезених з усіх районів Вінниччини, дружніх із Вінницею міст і навіть інших регіонів України. Кожен здобний витвір вражав своїм досконалим художнім оформленням.Учасники дійства, змогли переконатись що рецептура короваю в різних районах, містах, регіонах – практично однакова. Відрізняються лише малюнки, символи та особливості їх трактування. І саме цей святковий хліб об’єднує наш народ, допомагає зберігати прадавні його традиції.
По закінченні концертної програми, яка тривала до глибокого вечора, запашні рукотворні шедеври розділили між учасниками і гостями свята, отже кожен поніс із собою додому частинку неповторного барвистого фестивалю.