Зразковий дитячий садочок - ДНЗ №5 м. Вінниці

Зразковим дитячим садочком і прикладом для наслідування є ДНЗ № 5 м. Вінниця
Зауважила заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, відвідавши 2 вересня дитячий навчальний заклад № 5 «Казочка», що у м.Вінниця.

«Дух творчості, загальної культури, неординарного креативного підходу, як до оформлення закладу,так і до системної роботи з дітьми, що панує в цьому садочку, заслуговує найвищої оцінки- підкреслила Любов Спірідонова.- Колектив закладу чітко рухається в напрямку, визначеному головою ОДА Іваном Мовчаном на виконання соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення дітей якісною дошкільною освітою».

ДНЗ №5 м. Вінниця є одним із тих закладів, які були відновлені після багаторічної перерви. Приміщення не використовувалось за призначенням з 1995 року. Ще на початку 2011 року на місті сьогоднішнього зразкового дитячого садочку були лише запліснявілі стіни та обвалена стеля. Після тривалих перемовин, рішенням виконкому приміщення садочка та прилеглу територію було передано з державної у комунальну власність територіальної громади м. Вінниця.
«Коли об’єднуються сили обласної, міської влади та територіальної громади,тоді можна розраховувати на результат, який ми сьогодні бачимо на прикладі ДНЗ № 5 м.Вінниці» - зауважила Любов Спірідонова. За її словами, на відновлення дитячого садочка було направлено біля 6 млн.грн. субвенції з державного бюджету, 320 тис. грн. виділено з бюджету міста.На придбання обладнання та інвентаря з міського бюджету додатково профінансовано видатки у сумі 653808 грн. Відкриття дошкільного навчального закладу № 5, яке відбулося 1 вересня 2012 року, дало змогу забезпечити дошкільною освітою 186дітей міста Вінниці.
Відкрито 6 груп: 2- раннього віку, 4- дошкільного віку.

«Міська влада продовжує допомагати закладу,- зауважила заступник міського голови Валентина Балицька,- у 2013 році коштами міського бюджету встановлено систему фільтрації води на пральні та кухні вартістю 70 тис. грн.»

Завідуюча закладом Олена Оніщук є співавтором проекту «Впровадження інклюзивної освіти в дошкільні навчальні заклади загального розвитку», який успішно реалізується в цьому закладі.
Основними напрямками діяльності ДНЗ № 5 м.Вінниці визначено створення середовища для максимального збереження здоров’я дошкільнят, забезпечення інтелектуального, особистісного та фізичного розвитку дитини. Для цього створені всі необхідні умови.

Обладнання групових кімнат, кухонного блоку, пральні - сучасне, зручне, модульне, безпечне, відповідає санітарно-гігієнічним нормам, діючим стандартам та гарантує якість і безпеку.

Найсучаснішими дитячими гірками, гойдалками, пружинками оформлені і ігрові майданчики. Для розвитку рухливих здібностей підібране різноманітне та багатофункціональне обладнання, за допомогою якого у дітей розвивається гнучкість, витривалість, покращується здоров'я.

Поряд з традиційними формами та методами фізкультурно-оздоровчої роботи використовуються нетрадиційні: музико- дзвоно- кольоротерапія, фітбол-гімнастика.

Працюють гуртки англійської мови, хореографічний, «Пілатес».

ДНЗ № 5 здійснює набір дітей в групи за принципом єдиної електронної черги, що діє на території всієї області. Цьогоріч було набрано 28 дітей наймолодшого віку та 8 дошкільнят доповнили існуючі групи.