Зріс попит на енергоефективні котли

За останні 4 тижні понад 7 тисяч родин скористалися державною програмою з енергоефективності та взяли кредити на "негазові" котли та енергоефективне обладнання і матеріали майже на 120 млн. грн. У порівнянні з попереднім місяцем, попит на програму збільшився у двічі. Йдеться на офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.
Загалом, з моменту старту програми, станом на 3 серпня, банки видали кредитів на загальну суму 250 млн. грн.

«І це внутрішні кошти, які вже працюють на економіку України. Впевнений, що темпи реалізації програми будуть тільки збільшуватися. Адже мешканці міст усвідомлюють необхідність завчасно готуватися до опалювального сезону, утеплювати житло, а держава готова надати їм допомогу. Сьогодні спостерігаємо, що люди вже активізувалися та роблять конкретні кроки у сфері енергозбереження. Більше того, якщо врахувати, що 80% житлового фонду України потребує термомодернізації, то це буде великий патріотичний інфраструктурний проект. І роль кожного громадянина в такому проекті важлива» – прокоментував статистичні дані Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. 

Що стосується Вінниччини, то за липень місяць мешканцям краю видано 56 кредитів на придбання котлів на альтернативних видах палива майже на 833 тисячі гривень. З початку року, аби придбати «негазові» котли вінничани отримали 192 кредити на суму майже 3 мільйони гривень. 

Крім того, за даними Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації на придбання енергозберігаючого обладнання в липні місяці було видано 265 кредитів, а з початку року 365.