Чи каратимуть за спізнення при карантині ?
30.04.20

Однією з умов притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності є наявність особистої вини працівника у порушенні трудової дисципліни та відсутність поважних причин. Якщо ж порушення трудової дисципліни є наслідком поважних причин у вигляді заходів, пов’язаних із запровадженням карантину, роботодавець не має підстав для застосування до працівника заходів дисциплінарного впливу. Про це інформує сайт Держпраці.

Так, власник або уповноважений ним орган повинен правильно організувати роботу працівників, створювати умови для зростання продуктивності праці, забезпечувати трудову і виробничу дисципліну, неухильно додержувати законодавства про працю і правила охорони праці, уважно ставитися до потреб і запитів працівників, поліпшувати умови їх праці.

Нез’явлення працівника на роботу або запізнення є порушенням трудової дисципліни. Але працівник не може притягнутий до дисциплінарної відповідальності у разі неможливості прибути на роботу вчасно через запровадження заходів, пов’язаних із карантином.

 
 
123