Державтоінспекція Вінниччини посилює контроль за перевезенням
Державтоінспекція Вінниччини посилює контроль за перевезенням «Небезпечних вантажів»
У період з 05 по 30 серпня поточного року проводяться профілактичні заходи під умовною назвою «Небезпечний вантаж», які спрямовані на дотримання суб’єктами перевезення небезпечних вантажів вимог Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів.
Порядок та основні вимоги до забезпечення безпеки дорожнього перевезення небезпечних вантажів на території України визначені Правилами дорожнього перевезення небезпечних вантажів, які затверджені наказом МВС України від 26.07.2004 № 822 «Про затвердження Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів».
Господарська діяльність більшості підприємств, установ і організацій, приватних підприємств так чи інакше пов’язана з обігом небезпечних вантажів. В аграрній сфері це агрохімікати (пестициди, гербіциди, селітра тощо), у виробничо-промисловому секторі це фарба, розчинники, прекурсори, гази, луги, нафтопродукти, вугілля, мастила, вибухівка та багато інших речовин, які можуть створити небезпеку при певних умовах.
Досвід проведення таких заходів свідчить, що характерними порушеннями Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів є: невірне маркування транспортних засобів, тари у якій перевозиться небезпечний вантаж або взагалі без такого маркування, невірне оформлення транспортних документів, ідентифікація небезпечного вантажу, відсутність спеціальної підготовки працівників та ряду інших порушень.
Керівниками підприємств, установ, організації чи приватними підприємцями не приділяється належна увага спеціальній підготовці найманих працівників, їх обізнаності у сфері безпеки руху та перевезень небезпечних вантажів. Особливо це стосується сільськогосподарських виробників, фермерів, які мають справу з агрохімікатами і являються перевізниками та вантажоодержувачами небезпечних вантажів.
Ефективним заходом підвищення безпеки руху та дотримання Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів у господарській діяльності суб’єктів, незалежно від форм власності, є призначення уповноваженого (консультанта), який пройшов спеціальну підготовку та виконує визначені Правилами функції.
Керівникам підприємств, установ, організацій, фізичним особам-підприємцям слід знати, що нехтування вимогами діючого законодавства у даній сфері може призвести до негативних наслідків, за які передбачена відповідальність: адміністративна (ст. 132-1 КУпАП), цивільна (ст. 1187 ЦКУ), кримінальна (ст. 239, 267, 321 ККУ).
Довідкову інформацію з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів можна отримати у секторі ОДР УДАІ УМВС України у Вінницькій області (тел. 0432-59-40-49).