Дії населення при включенні електричної сирени
03.12.19
27 листопада цього року на території Вінницької області було проведено перевірку системи оповіщення з практичним увімкненням електричних сирен. Враховуючи звернення жителів району щодо порядку дій при спрацюванні сирени повідомляємо наступне.
Електричні сирени можуть вмикатись як при перевірці їх працездатності так і при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного походження чи загрозі бойових дій.
Звук електричної сирени це лише сигнал «УВАГА ВСІМ». Тому почувши його наступним кроком має бути пошук інформації про ситуацію що виникла. Адже якщо людини одразу після сирени почне виконувати якісь дії можна помилитись і поставити під загрозу своє життя. Наприклад сирена може включитись у разі техногенної катастрофи, радіаційному чи хімічному забрудненні території. Можна прийняти хибне рішення і розпочати евакуацію людей з приміщення на вулицю чи до захисної споруди. Під час переміщення на відкритому повітрі буде реальна загроза здоров’ю. У випадку такої загрози навпаки потрібно прийняти міри по герметизації приміщення.
Система оповіщення працює таким чином що одразу після сирени розпочнеться трансляція повідомлень про надзвичайну ситуацію всіма доступними шляхами. Так на території Вінницької області буде перехоплено ефіри 9 радіостанцій, в тому числі «Лада-радіо» , центральних телеканалів УТ-1, УТ-2. Оповіщення буде здійснюватися за допомогою гучномовців та звукопідсилюючої апаратури. Крім цього може бути відкрита гаряча телефонна лінія органів влади. Залучені піші посильні. У районній державній адміністрації буде розгорнуто пункт управління з якого у телефонному режимі буде доводитись інформація до сільських рад, підприємств, установ, організацій району.
Основне: у будь якій ситуації зберігати спокій та діяти рішуче. Як радять фахівці, доцільно завжди тримати в своєму будинку в одному місці документи та кошти. Також не зайвим буде і тримати напоготові запас теплих речей. Важливо проводити бесіди з дітьми на теми безпеки життєдіяльності.