Доступ до архівів репресивних органів
10.08.20

Рубрика створена з метою узагальнення у сфері доступу до інформації репресивних органів і складається з 5 розділів – часті питання, нормативно-правові акти, інфографіки, книги та мультимедійні презентації.

В блоці «Часті питання» кожен охочий має змогу отримати вичерпні відповіді на найбільш типові, а також спірні ситуації, з якими доводиться стикатися під час роботи в архівах. Самі запитання структуровані за чотирма темами – загальні питання доступу до архівної інформації репресивних органів; наявні обмеження щодо доступу; робота в архівах та право на копіювання архівної інформації; а також діяльність Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті.

Якщо ж раптом Ви не знайшли відповіді на своє запитання, маєте можливість скористатися формою зворотнього зв'язку, і ми обов’язково максимально швидко спробуємо надати Вам вичерпну відповідь.

Блок «Нормативно-правові акти» містить міжнародне та українське законодавство, яке регламентує діяльність архівів в цілому, а також у сфері доступу до архівної інформації репресивних органів зокрема.

В трьох наступних блоках – «Інфографіки»«Книги» та «Мультимедійні презентації» – наявний ілюстративний матеріал українською, англійською та російською мовами: майстер-клас з пошуку інформації про репресованих осіб, масив документів радянських спецслужб в Україні та інших європейських країнах, порадник для архівістів, експертне та всеукраїнське опитування. Електронні версії книг в форматі PDF з можливістю завантаження будуть корисні тим, хто хоче більш детально ознайомитися з міжнародним досвідом, прочитати історію функціонування репресивних органів в Україні, пізнати структуру та зміст фондів відповідних архівних установ та інституцій національної пам’яті в Україні та світі. 

Далі - завантажити ТУТ  

123