Г.Деменчук: Про роботу освітньої галузі району в 2019 році
27.01.20

Начальник відділу освіти Чечельницької райдержадміністрації Галина Деменчук повідомила, що станом на 01.01.2020 року мережа освітніх закладів складає:  17 закладів загальної середньої освіти, із них 7 – СЗШ І-ІІІ ступенів, у т.ч. 1 НВК І-ІІІ ст., 10 – СЗШ І-ІІ ступенів, у т.ч.2 НВК І-ІІ ст., в яких навчається 1818 учнів; всього ДНЗ – 17, з них 14 функціонують окремо та 3 в складі НВК, в них виховуються 578 дітей; 3 позашкільні заклади (СЮН, ДЮСШ, БДТ ) – 1148 гуртківців.

Із серпня 2019р. розпочав роботу Бондурівський ЗДО «Журавлик». На будівельні роботи використано 1 млн. 342 тис. 601  грн., на матеріально-технічне забезпечення – майже 165 тис. грн. Частину коштів для робіт  залучено в результаті перемоги у 15  обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. 

Охопленість різними формами дошкільної освіти дітей від 3 до 6 в районі становить 94%, а дітей від 5 до 6 років – 100 %.

Педагогічну діяльність у 14 закладах дошкільної освіти здійснюють 67 педагогів: 14 директорів закладів дошкільної освіти, 2 вихователі-методисти, 43 вихователі, 7 музичних керівників, 1 практичний психолог.

Освітній процес у закладах освіти забезпечують 294 вчителів, 91% мають вищу освіту, майже 2 % продовжують навчання у закладах вищої освіти. Вищу кваліфікаційну категорію мають 15% педагогічних працівників, І категорію – 42 %. Педагогічні звання учитель-методист та старший учитель мають 16% вчителів.

Кількість практичних психологів – 6, у т.ч., у ЗНЗ – 5, у ДНЗ – 1; соціальних педагогів – 5.

Усі заклади освіти забезпечені комп’ютерною технікою. Вихід до мережі Інтернет мають 17 (100%) закладів освіти району, у тому числі: швидкісний – 6 закладів, за рахунок мобільного зв’язку – 11 закладів.

Відділом освіти забезпечено внесення закладами освіти району первинних даних до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Наявні 5 шкільних автобусів. Організовано підвіз 170 учнів – 100% від потреби.

Протягом   2019 року відділ освіти працював згідно з річним планом роботи.

     Підготовлено проекти розпоряджень голови райдержадміністрації про затвердження мережі закладів освіти на 2019-2020 н.р., про районну програму організації харчування учнів у 2020 році.

Проведено наради з керівниками закладів освіти.

За окремим графіком відбулося звітування керівників закладів освіти перед громадськістю про свою діяльність.

Протягом липня-серпня у школах району тривали літні канікули, у закладах дошкільної освіти - оздоровча кампанія.

Відділом освіти проведено комплектування закладів освіти педагогічними працівниками з відповідною фаховою освітою та організовано набір учнів до 1-х класів закладів освіти.

З метою забезпечення належної підготовки закладів освіти до 2019-2020 навчального року відділом освіти вжито заходів щодо завершення поточних ремонтів, здійснення робіт з підготовки та запуску систем опалення, заміни котлів, будівництва внутрішніх туалетів.

З метою перевірки готовності до нового навчального року упродовж 14-17 серпня 2019 року здійснено об’їзд усіх закладів освіти. Усі школи обстежено на відповідність санітарним, протипожежним нормам, про що свідчать акти та висновки відповідних служб.

Оновлено кухонне обладнання, проведено ремонти приміщень шкільних  їдалень

Проведено упорядкування шкільних стадіонів, спортивних майданчиків, поточні ремонти у спортивних залах.

Для проведення ремонтних робіт залучено 769,6 тис. грн. позабюджетних та 13,7 тис. грн. бюджетних коштів.

На здійснення капітального ремонту спортивної зали КЗ «Чечельницька СЗШ «І-ІІІ ст. №1» використано 853,2 тис.грн.

Забезпечено підвезення учнів, які проживають за межею пішохідної доступності (всього 170 учнів – 100%). З початку реалізації програми «Шкільний автобус» за кошти державного бюджету придбано 5 автобусів.

Учні 1-11 класів шкіл району забезпечені підручниками на 98,0%.     

У школах району функціонує 12 котелень. Використовується 20 котлів: на твердому паливі 6 котлів низького тиску НІІСТУ-5 Універсал, 6 котлів КВ-100, 1 котел ALTEР KT-100, 1 котел АТОН ТТК – 50, 2 котли ГЕФЕСТ-профі-U-350, 2 котли ГЕФЕСТ-профі-S-300 1 електрокотел «ЕКОБІОТЕК», 1 теплогенератор на соломі RAU-237.

У закладах позашкільної освіти використовується 2 котли: 1 котел RODA Brenner Max BM-07 та 1 побутовий котел.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію для будівництва котельні та встановлення твердопаливних котлів в КЗ «Рогізківська СЗШ І-ІІ ст.».

У 5 школах та 1 закладі позашкільної освіти – пічне опалення.

На опалювальний сезон потреба у вугіллі для закладів загальної середньої та позашкільної освіти району становить 970 т, у дровах – 1400 куб. м, соломи – 120т.

Відповідно до річного плану закупівель на 2019 рік проведено процедуру закупівлі 475т вугілля кам’яного (вартість закупівлі – 1044,375 тис. грн.) та  768 м куб. дров (вартість закупівлі – 761,856 тис. грн.). Заклади загальноосвітньої  середньої освіти  вугіллям та дровами забезпечені на 100%.

У 2019-2020 навчальному році 1-х класах 17 шкіл району навчається 227 учнів.

У рамках реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» проведено ряд заходів, спрямованих на якісну підготовку педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи.

Вчителі, які навчають учнів 1-х класів у 2019-2020 навчальному році,  пройшли дистанційне навчання на сайті студії онлайн-освіти EdEra та у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

В усіх класних кімнатах для першокласників проведено ремонтні роботи на загальну суму майже 85,0 тис. грн. позабюджетних коштів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 року №130, для закупівлі сучасних меблів, комп’ютерного обладнання та дидактичних матеріалів, музичних інструментів для 1 класів Нової української школи  виділено 724,294 тис.грн.

На умовах співфінансування з районного бюджету виділено 80,55 тис. грн.  

Для всіх перших класів району придбано комп’ютерне обладнання (багатофункціональний принтер, ламінатор, папір, плівка, чорнила) на суму 248,978 тис. грн.

Придбано 222 комплекти одномісних парт та стільців на суму 265,782 тис.грн.

Придбано дидактичний матеріал на суму 167,64 тис.грн.

Надано субвенції із бюджетів Вербської, Лузької, Каташинської,  Тартацької сільських рад загальною сумою 68,0 тис. грн.        

Спонсорську допомогу у придбанні обладнання для першого класу  загальною сумою 228,9 тис. грн. отримали Ольгопільська, Демівська, Вербська, Бондурівська, Поповогребельська, Берізецька, Білокамінська, Бритавська, Рогізківська, Тартацька  школи, Любомирський НВК.

Заробітна плата працівникам закладів освіти виплачується вчасно.

Заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

     Протягом вересня-жовтня проведено профілактичні медичні огляди учнів закладів освіти.  

Наявні медичні кабінети у 7 закладах освіти району. У решті шкіл медичне обслуговування учнів здійснюється працівниками місцевих фельдшерсько-акушерських пунктів.

Функціонують 6 спортивних зали при закладах освіти та 1 в ДЮСШ, 7 пристосованих приміщень для занять з фізичної культури, 37 спортивних майданчиків.

      У травні на базі КЗ «Ольгопільська СЗШ І-ІІІ ст.» проведено  районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому  взяли участь 16 роїв (144 учасників) з 16 закладів загальної середньої освіти району.

    Важливим показником роботи з обдарованими дітьми є результативність виступів учнів на районних та обласних предметних олімпіадах, конкурсах.       

      Так, у 2019 році здобуто:   трудове навчання  -  ІІ місце (Бондар Юрій (10 клас) КЗ «Демівська СЗШ І-ІІІ ст.», учитель Максименко Дмитро Іванович;

інформаційні технології  - ІІ місце Кудревич Вадим  (10 клас) КЗ «Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст. № 1», учитель Нич Світлана Миколаївна;

інформаційні технології  - ІІІ місце  Попадюк Каріна (9 клас) КЗ «Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст. № 1», учитель Нич Світлана Миколаївна;

біологія – ІІІ місце Дзиговська Надія (8 клас) КЗ «Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст. № 1» учитель  Герасименко Алла Володимирівна);

англійська мова  - ІІІ місце Халкаліс Ольга  КЗ «Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст. № 1», учитель  Качинська Тетяна Іванівна.

        Протягом року здобуто 65 призових місць в обласних та 3 Всеукраїнських конкурсах учнівської творчості.

        Відділом освіти проведено свято «Обдаровані діти – гордість Чечельниччини», на якому нагороджено грамотами та грошовими преміями 30 учнів-переможців олімпіад і конкурсів  та 13  учителів, які підготували переможців. На відзначення учнів та учителів було виділено із районного бюджету 20 тис. грн.

   У 2019 році відділу освіти виділено 150 тис. грн. із районного бюджету. За ці кошти оздоровлено 29 учнів, що належать до соціально незахищених категорій, а також обдарованих дітей на базі ТОВ "Лікувально-оздоровчий спортивний комплекс "Маяк-ЛТД".

     На базі 17 закладів загальної середньої освіти працювали пришкільні мовні та математичні загони. Кількість учнів, які охоплені відпочинковою зміною, 429. З них: мовних загонів 16, дітей – 254; математичних загонів – 11, дітей-175.

 Протягом  року в закладах освіти на належному  рівні організовано і проведено заходи  до  Дня Соборності України, Дня пам’яті та примирення, Дня Незалежності України, Дня Конституції України,  Дня Захисника України, Дня Українського козацтва,  української писемності та мови, Дня пам’яті жертв голодомору,  Дня пам’яті жертв політичних репресій, Дня Слов’янської писемності і культури,  Дня Гідності та свободи ( усні журнали, уроки мужності «Слава героїв навічно в серцях поколінь», «Тернисті шляхи мужності і слави» (КЗ «Берізецька СЗШ І-ІІ ст.», КЗ «Бритавська СЗШ І-ІІ ст.», КЗ «Білокамінська СЗШ І-ІІ ст.», КЗ «Стратіївський НВК І-ІІІ ст.»); літературні читання  «За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ!» (КЗ «Каташинська СЗШ І-ІІ ст.», КЗ «Любомирський НВК І-ІІ ст.»); години спілкування  «Є пам'ять, якій не буде кінця», «Сторінками історії рідного краю» , «Україно, моя Україно!»,  «Герої вільного народу», «У серці моїм – Україна»,  «Кого називають патріотом», «Та земля найкраща, де родився ти», «Хто для тебе справжній герой» (КЗ «Демівська СЗШ І-ІІІ ст. », КЗ «Вербська СЗШ І-ІІІ ст.»); виставки малюнків  «Україна – єдина держава», лінійки-реквієми  "Чую, земле, твоє дихання, розумію твій тихий сум...», «Майдан – біль і гордість українців», «Моя країна – Україна» тощо.

            З метою допомоги найуразливішим верствам населення,  закладами освіти району у вересні       проведено благодійну акцію «П’ять картоплин», де було зібрано  картоплю та передано у Чечельницьку районну центральну лікарню.

       З метою привітання військовослужбовців із новорічними та різдвяними святами, закладами освіти району було зібрано гуманітарну допомогу для підтримки військовослужбовців, які беруть участь в ООС.

123