Ім’я для чечельницького мамонта?
30.03.17

29 березня, у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА відбулася прес-конференція, присвячена питанню збереження та розширення природозаповідного фонду Вінницької області.

Участь у заході взяли: начальний управління охорони земель, біоресурсів, заповідної справи та комплексного управління природоохоронною діяльністю Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Андрій Магера, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, начальник відділу еколого-просвітницької роботи та рекреаційного благоустрою національного парку «Кармелюкове Поділля» Людмила Стороженко, директор національного природного парку «Кармелюкове Поділля» Олександр Романчук, фахівець з еколого-просвітницької роботи Лілія Сошнікова.

 «Національний природній парк «Кармелюкове Поділля» реалізовує низку завдань щодо екологічного виховання населення. У Вінницькій ОДА відбувається виставка фотографій учасників конкурсу «Природа через фотооб’єктив» за сприяння облдержадміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів, Вінницького обласного краєзнавчого музею», – повідомив Олександр Романчук.

Учасники заходу мали змогу переглянути фільм про національний природний парк «Кармелюкове Поділля», а також всесвітню екологічну акцію «Година Землі». Більш детальну інформацію про проведення «Години Землі» в Україні розповіла Лілія Сошнікова.

 «Кармелюкове Поділля» – це природоохоронна, науково-дослідна, культурно-освітня, рекреаційна установа загальнодержавного значення, яка входить до природозаповідного фонду України. 

Природною основою парку стали існуючі ботанічні заказники. Зараз проходить безстрокова акція «Посади дерево», «Первоцвіти», котра залучає до участі різних за віком, статтю, сферою діяльності людей. Нині проводиться робота з облаштуваня рекреаційних зон», – зазначила Людмила Стороженко.

«Візитівкою Вінницького обласного краєзнавчого музею є кістяк мамонта, який у 1961 році було знайдено дітьми саме на території теперішнього парку «Кармелюкове Поділля». До 100-річчя музею планується вигадати ім’я для цього експонату. Знаковою подією стала знахідка на території Чечельницького району відкасника татарниколистого – багаторічної трав’яної рослини, що входить до Червоної книги України. Минулоріч відбулася експедиція працівників обласного краєзнавчого музею до «Кармелюкового Поділля» задля вивчення традицій святкування Василя та Меланки. Нам було цікаво побачити ті архаїчні традиції святкування», – додала Катерина Висоцька.

Для довідки:

Національний парк «Кармелюкове Поділля» створений відповідно до Указу Президента України від 16.12.2009 на території Тростянецького та Чечельницького районів Вінницької області площею 20203,4 га. Парк організовує екскурсії для поціновувачів природних багатств, історико-культурної спадщини, народних традицій та ремесел нашого краю: «У гості до сусідів», «Загублений світ», зимовий туристичний маршрут «Весела Маланка», еколого-пізнавальна стежина «Вишенька».

 

123