Інформація про роботу відділу освіти за 9 місяців 2020 р.
23.10.20

Станом на 30.09.2020 року мережа освітніх закладів складає: 17 закладів загальної середньої освіти, із них 7 – СЗШ І-ІІІ ступенів, 1 НВК І-ІІІ ст., 7 – СЗШ І-ІІ ступенів, 2 НВК І-ІІ ст., в яких навчається 1797 учнів; всього ДНЗ – 17, з них 14 функціонують окремо та 3 в складі НВК, в них виховуються 528 дітей; 3 позашкільні заклади (СЮН, ДЮСШ, БДТ ) – 1130 гуртківців.

Згідно з рішенням 25 сесії Чечельницької районної ради 7 скликання від 13.09.2019 №531 «Про реорганізацію комунального закладу «Бондурівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Чечельницького району Вінницької області» реорганізовано КЗ «Бондурівська СЗШ І-ІІІ ст.» у ЗЗСО І-ІІ ступенів. 

Питання оптимізації мережі закладів освіти виноситься на обговорення педагогічною, батьківською громадськістю; розглянуто на нарадах керівників закладів освіти.

Охопленість різними формами дошкільної освіти дітей від 3 до 6 в районі становить 95%, а дітей від 5 до 6 років – 100 %.

Педагогічну діяльність у 14 закладах дошкільної освіти здійснюють 62 педпрацівники: 14 директорів закладів дошкільної освіти, 2 вихователі-методисти, 38 вихователів, 6 музичних керівників, 1 практичний психолог  та 1 інструктор з фізичного виховання.

Освітній процес у закладах освіти забезпечують 291 вчитель, 91% мають вищу освіту, майже 2 % продовжують навчання у закладах вищої освіти. Вищу кваліфікаційну категорію мають 15% педагогічних працівників, І категорію – 42 %. Педагогічні звання учитель-методист та старший учитель мають 16% вчителів.

Кількість практичних психологів – 6, у т.ч., у ЗНЗ – 5, у ДНЗ – 1; соціальних педагогів – 5.

Усі заклади освіти забезпечені комп’ютерною технікою. Вихід до мережі Інтернет мають 17 (100%) закладів освіти району, у тому числі: швидкісний – 6 закладів, за рахунок мобільного зв’язку – 11 закладів.

Відділом освіти забезпечено внесення закладами освіти району первинних даних до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

      Наявні 6 шкільних автобусів. Організовано підвіз для 166 учнів – 100% від потреби.    

       У 2020 році  придбано 1 шкільний автобус для КЗ «Чечельницька СЗШ  І-ІІІ ст. №1».

Наявні медичні кабінети у 7 закладах освіти району. У решті шкіл медичне обслуговування учнів здійснюється працівниками місцевих фельдшерсько-акушерських пунктів.

Функціонують 6 спортивних зали при закладах освіти та 1 в ДЮСШ, 7 пристосованих приміщень для занять з фізичної культури, 37 спортивних майданчиків.

З 12 березня  2020 року до кінця навчального року, у зв’язку з поширенням загрози захворювання коронавірусом COVID-19, для збереження неперервності освітнього процесу, виконання навчальних планів, усі заклади освіти перейшли на навчання з використанням дистанційних технологій. 

На всіх сторінках закладів ЗСО створено розділ «Організація дистанційного навчання».

У квітні дистанційно відбулося засідання районної атестаційної комісії педагогічних працівників. 

Проведено моніторинг реєстрації випускників на ЗНО – 2020. Відбулося формування та відправлення комплектів реєстраційних документів до Вінницького РЦОЯО. Із 69 випускників 11 класів зареєструвалися на проходження  зовнішнього оцінювання 68 учасників.

Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, у 2020 році проводилось в період з 25 червня по 17 липня з української мови та літератури, історії України, математики, англійської мови, біології, географії, фізики, хімії.

      Для проходження ЗНО з української мови та літератури було зареєстровано 61 випускник із 7 закладів освіти району (90%).

  Історію як предмет ЗНО обрали 45 випускників району (66%).

  Математику як предмет ЗНО обрали 38 випускників району(56 %).

  Географію обрали 34 випускники району (50 %).

  Біологію обрали 15 випускників району(22 %).

  Хімію – 3 випускники (4 %).

  Англійську мову обрали 17 випускників (25 %).

Проходження зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року відбулося на належному рівні, адже йому передувала відповідна роз’яснювальна робота з боку дирекції закладів освіти, відповідальних осіб, працівників ВРЦОЯО.

Випускники 9 класів отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту.

        Заробітна плата працівникам закладів освіти виплачується вчасно. Заборгованість із виплати заробітної плати та відпускних відсутня.

       Відділом освіти райдержадміністрації, відповідно до частини другої статті 25 Закону України «Про освіту»,  розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту», попереджено керівників закладів освіти про  припинення безстрокового трудового договору та укладення  з ними строкового трудового договору (контрактів).

       Керівниками закладів освіти,  відповідно до вище зазначеного законодавства,  попереджено педпрацівників закладів освіти про  припинення із ними безстрокового трудового договору та переведення на строковий трудовий договір на 1 рік.

Відділом освіти проведено наради з керівниками закладів освіти. Розглянуто питання: про дотримання вимог щодо ведення ділової документації в закладах освіти; про забезпечення виконання плану курсової підготовки в закладах освіти; про реєстрацію випускників ЗЗСО для проходження ЗНО у 2020 році та пробному ЗНО; про функціонування сайтів закладів освіти; про заходи щодо поліпшення стану пожежної  безпеки, охорони праці в закладах освіти та профілактики травматизму серед учнів, вихованців, про організацію дистанційного навчання, про завершення навчального року, про підготовку до нового навчального року, щодо організації безпечного харчування у закладах освіти району,  про організацію виховної роботи, про підготовку до опалювального сезону тощо.

          Закладами освіти  здійснено усі відповідні заходи для забезпечення підготовки закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти до початку 2020-2021 навчального року, належного стану безпеки життєдіяльності усіх учасників освітнього процесу.

       Протягом 18-20 серпня 2020 року проведено моніторинг стану підготовки  закладів загальної середньої та дошкільної освіти до нового 2020-2021 навчального року.                         

        Спільно із працівниками Бершадського МУГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області було здійснено протягом 07-08.09.2020р. моніторинг  стану створення безпечних умов для дітей в закладах освіти району (наказ відділу освіти від 04.09.2020р.№140) та затверджено План заходів щодо виконання протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) в 2020-2021 навчальному році ( наказ відділу освіти від 04.09.2020р.№141). 

          За результатами  моніторингу виявлено, що у закладах загальної середньої освіти району здобувачі освіти та працівники дотримуються рекомендацій та заходів щодо протидії поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) на належному рівні ( виконання постанови Головного Державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 року №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) .

        Заклади освіти району  забезпечені засобами  особистої гігієни та  відповідним обладнанням (рукомийники, рідким милом, паперовими рушниками, безконтактними термометрами, дезінфекційними, утому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами  особистої гігієни та індивідуального захисту).   

           Відділом освіти  для закладів  загальної середньої освіти виділено кошти на протиепідемічні заходи (придбання засобів індивідуального захисту та дезінфекції, масок, щитків,  пірометрів тощо) у сумі 142,0 тис.грн. Для закладів дошкільної освіти сільськими (селищною) радами виділено на протиепідемічні заходи 254,6 тис.грн.

         Станом на 01.09.2020 року в районі функціонує 17 шкільних їдалень, із них 13 пристосованих та 4 типові.

    Виготовляється проєктно-кошторисна документація для проведення капітального ремонту шкільної їдальні  КЗ «Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст.№1».

       Відповідно районної цільової  Програми організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти району на 2020 рік, затвердженої 27 сесією 7 скликання  №567 від 20 грудня 2019 року, за кошти     районного бюджету (на 2020 рік  передбачено  1 084,05 тис.грн. ) організовано харчування для  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  учнів 1-4 класів, учнів, батьки яких є учасниками АТО, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах. Всього станом на 01.10.2020 р. охоплено харчуванням 1169 учнів, що становить 65 % від контингенту учнів. Вартість харчування у ЗЗСО становить 10 грн.

Кухарі усіх харчоблоків забезпечені індивідуальними засобами захисту та дизенфікуючими засобами.

          Здійснено усі відповідні заходи щодо  своєчасного забезпечення усіх здобувачів загальної  середньої освіти підручниками.

Безкоштовно отримано для закладів освіти підручники та художню літературу на суму 76074,50 грн. та меблі  для КУ «Чечельницький ІРЦ» на суму 20644,0 грн.

У рамках реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» проведено ряд заходів, спрямованих на якісну підготовку педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи. 

  Відповідно до постанови   Кабінету   Міністрів   України  від 12 лютого  2020 року  №105, для закупівлі сучасних меблів, засобів навчання, комп’ютерного обладнання для 1 класів Нової української школи  надано субвенцію  сумою 773,641 тис.грн.

На умовах  співфінансування з районного бюджету виділено 86,775 тис. грн.  

Здійснено закупівлі:

         - 195 комплектів  одномісних  парт та  стільців  на суму 224,5  тис.грн.; 

- ноутбуків на суму 113,642 тис.грн.;

-  фабрик друку на суму 118,243 тис. грн.;

- засобів навчання на суму 158,832 тис.грн.

Для   підготовки закладів освіти до нового навчального року залучено близько 78,0  тис. грн. бюджетних  та більше 430,0 тис.грн. позабюджетних коштів.

Надано субвенції   із   бюджетів      Вербської, Каташинської, Стратіївської,  Лузької ,    Бритавської та Тартацької сільських  рад  загальною    сумою 75,2 тис. грн. 

Спонсорську  допомогу    у придбанні  обладнання, проведенні ремонтних робіт     загальною сумою 228,7 тис. грн. отримали школи від  АФ «Ольгопіль», АФ «Україна-О», АФ «Вербка», АФ «Стратіївський Агроресурс», ТОВ «Чечельницьке», ТОВ «Ободівка-Агро», ТОВ «Чечель-Біоленд», ФГ «Рідний край», ФГ «Чечельницька нива», ФГ «Есенія», приватних підприємців.

З метою підготовки матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти до роботи під час опалювального сезону 2020/2021 року здійснено поточні ремонтні роботи в приміщеннях закладів освіти, підготовка систем опалення, котельного обладнання.

В школах району функціонує 12 котелень. Використовується 21 котел: на твердому паливі 6 котлів низького тиску НІІСТУ-5 Універсал, 6 котлів КВ-100, 1 котел ALTEР KT-100, 1 котел АТОН  ТТК – 50, 2 котли ГЕФЕСТ-профі-U-350, 2 котли ГЕФЕСТ-профі-S-300, 2 ГЕФЕСТ-профі-U-100, 1 теплогенератор на соломі RAU-237.

У закладах позашкільної освіти використовується 2 котли: 1 котел RODA Brenner Max BM-07 та 1 побутовий котел.

В 5 школах та 1 закладі позашкільної освіти – пічне опалення.

На опалювальний сезон потреба у вугіллі для закладів загальної середньої та позашкільної освіти району становить 586 т, у дровах – 950 м3, соломи – 130 т.

Станом на 19.10.2020 р. придбано 402 т вугілля, дров – 907 м3. 

Заготовлено соломи 130 т на суму 97,5 тис.грн.

      На офіційному сайті відділу освіти Чечельницької районної державної адміністрації у рубриці «Новини» регулярно розміщуються інформаційні матеріали щодо освітнього процесу закладів освіти району.

Начальник  відділу освіти РДА Галина Деменчук

123