Інформує служба зайнятості
12.08.19

Майже 4,5 млн грн отримали безробітні Чечельницького району за 7 місяців поточного року. Про це повідомила директор філії обласного центру зайнятості Олена Котенко під час наради при голові РДА. Станом на 01.08.2019 року  на обліку в Чечельницькій районній філії Вінницького ОЦЗ  перебувало 218 осіб, які мали статус безробітного, що на 34 особи (4,4%) менше проти минулого року та 177 осіб – отримували  допомогу по безробіттю.

Всього послугами служби зайнятості за даний період скористалися 768 осіб, що на 45 осіб менше  проти  минулого  року (813 особи).

за сприяння служби зайнятості у січні-липні 2019 року:

•  Працевлаштовано за направленням служби зайнятості   та самостійно   - 383 особи що на 15  осіб (3,7%) менше проти аналогічного  періоду 2018 року, в тому числі за направленням служби зайнятості  209 осіб з числа   безробітних, що на  9 осіб більше проти   минулого року.
  • Проходили професійне навчання 134  безробітних, що на рівні   минулого року.
  •  Брали участь у громадських роботах та  роботах тимчасового характеру  235 осіб, що на 32 особи менше проти  минулого року.

Серед зареєстрованих безробітних, які перебувають на обліку станом на 01.08.2019 р.:

• жінок - 99 осіб  (45,4%);
  • молоді до 35 років –60 осіб (27,5%);
  • осіб, що проживають у сільській місцевості – 159 осіб  (73%);
  • осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню –  79 осіб (36,2%).

Протягом звітного періоду   до Чечельницької районної філії Вінницького ОЦЗ  надійшло 414  вакансій (-11) від роботодавців, з яких 355 укомплектовано;   рівень укомплектування вакансій становить  85,7%. Станом на 01.08.2019 року було 14 актуальних вакансій, з яких 8 - вакансії лікарів.

На професійне навчання  у січні-липні 2019 року  було направлено 130 осіб, в тому числі    за напрямком «Правове врегулювання взаємовідносин у сільському господарстві з елементами охорони праці», «Швачка», «Водій автотранспортних засобів», «Тракторист–машиніст сільськогосподарського виробництва».

Направлено на тимчасові роботи 155 осіб  з числа безробітних У:   ФГ «Гулове», ТОВ СВП «Агро-Інвест», СТОВ «АФ Вербка», ТОВ «Чечельницьке», ТОВ  «Стратіївський Агроресурс»,  ПСП «Шевченка»  для виконання різних підсобних та допоміжних  робіт у сільському господарстві;

Прийняло участь у  громадських роботах  по благоустрою території сільських громад – 79 осіб у:  Берізко-Чечельницькій с/р - 10 осіб, Бондурівській с/р - 8 осіб, Вербській с/р - 6 осіб, Каташинській с/р - 12 осіб, Лузькій с/р - 3 особи, Ольгопільській с/р - 3 особи, Поповогребельській с/р - 4 особи, Рогізківській с/р - 4 особи, Тартацькій с/р - 11 осіб, Демівській с/р - 1 особа  та Чечельницькій селищній раді - 15 осіб.

Одна особа отримала  допомогу по безробіттю одноразово для започаткування власної справи за напрямком діяльності «Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами», сума склала 31 тис 170 грн.

- на обліку в Чечельницькій районній філії Вінницького ОЦЗ  перебувало 18 осіб з числа військовослужбовців, в т.ч. 16 осіб, які мають посвідчення учасника  АТО. Працевлаштовано протягом січня-липня 2019 року 4 особи. Станом на 01.08.2019 року на обліку перебуває 10 осіб, з яких 8 отримують допомогу по безробіттю; також їм  надаються  всі інформаційно-консультаційні послуги, спрямовані на соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію. Середній розмір допомоги по безробіттю для даної категорії громадян станом на 01.08.2019 року склав 5 тис. 866  грн.

- на обліку в Чечельницькій районній філії Вінницького ОЦЗ  перебувало 20 осіб з числа осіб з обмеженими фізичними можливостями. Працевлаштованих за направленням служби зайнятості  у січні-липні  2019 року - 4 особи,  навчались  - 2 та взяла участь у громадських роботах 1 особа.

Протягом  січня-липня  2019 року масового вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці  не було.

У січні-липні  2019 року  допомоги по безробіттю виплачено 4 млн 80 тис грн. Середній розмір допомоги по безробіттю у липні 2019 року  становив 2  тис. 643 грн.

У січні-липні 2019 р. 5 роботодавців отримали відшкодування ЄСВ  з Фонду  на 11 осіб : ТОВ «Вілла Мілк» (6 осіб), СТ «Рідний край» (1 особа), ПП Благодір В.М. ( 1 особа), ПП Кудина В.В. (1), ПП Міронов О.А. (1),  ПП. Алтунін В.В. (1) у сумі  76 тис  830 грн; на громадські роботи у  січні-липні 2019 року використано місцевого бюджету сільськими радами та селищною радою   використано на громадські роботи  192 тис грн, з Фонду ЗДССВБ - 177 тис 800 грн. Загалом - 369 тис 800 грн.

Станом на 01.08.2019 року заборгованість по виплаті  допомоги по безробіттю  відсутня.

Основними проблемами є:

• працевлаштування демобілізованих осіб, в тому числі учасників АТО;
  • працевлаштування  громадян, які потребують додаткових соціальних гарантій на ринку праці та осіб з обмеженими фізичними можливостями, та  укомплектування вакансій для осіб з обмеженими фізичними можливостями;
  • вирішення питання зайнятості сільського населення, особливо жителів сіл   Попова Гребля,  Любомирка та Демівка;
  • надання послуг членам особистих  селянських господарств, для яких робота в особистому селянському господарстві є основною.

Директор  Чечельницької районної філії Вінницького ОЦЗ Олена Котенко