Мудрості та долі берегиня - бабусина скриня
15.08.17

До  міжнародного  дня  молоді, який  відзначається  12  серпня,  в  центральній  районній  бібліотеці  презентовано  виставку сорочок,  рушників, хустин «З бабусиної  скрині»-  (творчість родини  Семенюків з  Села  Луги).   Доведено,  що  виховання   людини   традиційно  починається  з прикладу  старшого  покоління, його  пам’яті  та  витоків.  Бібліотеки   об’єднують  зусилля  громади по відродженню і збереженню  культурних, історичних   традицій рідного краю, адже краєзнавча робота є одним з могутніх засобів патріотичного виховання молодого покоління.

Привертає увагу читачів колоритна виставка предметів української  родини   Семенюків. “Скарбниця народної мудрості”. Валентина Колійчук,  бібліограф-краєзнавець  ЦРБ  підготувала  історичну подорож “Мій край, мій народ, його минуле”  та бібліографічний  огляд “І знов хвилює батьківська хата”,

Носіями духовності  в  сім ’ї є насамперед  батьки. Родина  Семенюків  вийшла  з давнього  козацького  роду.  Основоположник  Іван  Федорович  народився в  1928 року,  а  мати – Катерина Володимирівна з 1937 року,   Мати та  батько - коріння   родини,  народили  та  виховали  4  дітей.   Працьовитими  та  достойними  своїх  батьків  вже  стали  дітки.  Поповнився  рід  7  онуками  та  правнучкою  Софією.   Батьки  піклувалисяся  про  добробут  родини,  а  мати  ще встигала  все  своє  життя   творити  красу:  вишивати,  гаптувати,  ткати.  Отриманий від батьків  спадок,  діти  вважають   золотим набутком родини.       Рушники і  хустини передаються із роду в рід. Це реліквія  родини, яка   характеризує працьовитість, майстерність і охайність господині  Катерини  Володимирівни.Гарно оздоблені рушники,  ретельно   вигаптувані  мережкою, дбайливо  зібрані  хустини,   витончено  пошиті  сорочки – являються  сімейною гордістю  та  передаються   у спадок . Родинна  спадщина  прикрашає  обласні  та  районні  виставки   декоративно-прикладного  мистецтва.  Дочка  Валентина   Іванівна   Семенюк, невістка   Валентина  Олексіївна  Снігур,  онучка Людмила Володимирівна Семенюк - культпрацівники,  пишаються  своєю  мамою та бабусею,  відтак   прикрашають  виставками   у  найрізноманітніших  заходах.  До Дня  незалежності  України,  до  заходів  з  Територіальним  центром  престарілих  чи Свята  селища  завжди  охоче  виставляють   найбільшу  цінність -  сорочки  і  рушники,  Катерини  Володимирівни,  яка,  хоча  і  хвора,  але  дарує  людям  нетлінну  спадщину  поколінь! Народна творчість  родини,  фольклор вилився  в   урок народознавства “Пам’ятаємо свій родовід”,  який  провела  Валентина  Колійчук.

Потрібно, щоб кожна молода  людина знала і пишалася своїм  родом, дотримувалась українських народних традицій, та мала  гарні обереги.

Запрошуємо   до  бібліотеки !