На Вінниччині проходить регіональний семінар-тренінг з підготовки до реформування

 

На Вінниччині проходить регіональний семінар-тренінг з підготовки до реформування комунальних друкованих ЗМІ
Сьогодні, 12 листопада, у залі засідань обласної державної адміністрації проходить семінар – тренінг для редакторів регіональних друкованих ЗМІ на тему : «Розвиток місцевих друкованих видань в Україні: як створити професійну газету в сучасних умовах».

Як зауважила у вступному слові президент Асоціації медіа-юристів, секретар Національної спілки журналістів України Тетяна Котюжинська, зустріч проходить у рамках проекту «Підтримка реформування комунальних друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження», що впроваджується за фінансування Європейського Союзу та Ради Європи як спільна програма «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

Тетяна Котюжинська,зокрема, зазначила : «Проект "Підтримка реформування комунальних друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження" впроваджується Національною спілкою журналістів України. Його метою є сприяння комунальним друкованим ЗМІ у підвищенні кваліфікації, зміцнення сталості та впровадження інновацій у процесі підготовки до реформування (роздержавлення і демонополізації); супроводу зареєстрованого у ВРУ проекту закону про реформування та розробку проектів законів і підзаконних актів, необхідних для початку процесу реформування».

За її словами, всього планується провести 12 подібних тренінгів, а підсумком проведеної роботи стане Всеукраїнська конференція, яка запланована на 10 грудня.

Стосовно ролі місцевих видань, посадовець наголосила : «Вони мають стати осередком впливу на життєдіяльність громад за принципом : ми - для місцевих громад і громади для нас».

Всього у плані роботи семінару-тренінгу чотири блоки питань:
- Комунальна преса в Україні: статистика, факти, тенденції;
- Як зробити рентабельною місцеву суспільно-політичну газету в сучасних реаліях ;
- Юридичні питання щодо функціонування реформованого друкованого засобу масової інформації ;
- Громадсько- політична функція сучасного місцевого друкованого видання.

Жвавий інтерес учасників зустрічі викликав виступ секретаря Національної спілки журналістів України, редактора Новотроїцької газети «Трудова слава» (Херсонська обл.) Валерія Горобця. Він у рамках тренінгу «Економіка місцевої газети та організація роботи сучасної редакції» здійснив детальний аналіз фінансово-економічних показників діяльності комунальних редакцій – учасників семінару та зосередив увагу редакторів ЗМІ на тому «як зробити рентабельною місцеву газету в сучасних реаліях».

У ході семінару-тренінгу його учасники візьмуть участь у дискусії щодо завдань, викликів та пріоритетів професійної місцевої преси.
 
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА