На Вінниччині створять мобільні групи, які допомагатимуть вирішувати


На Вінниччині створять мобільні групи, які допомагатимуть вирішувати проблеми родин, які опинились у складних життєвих обставинах
22 вересня під час прес-конференції директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова повідомила, що на Вінниччині планують створити мобільні робочі груп із надання адресної, практичної допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони діятимуть в кожному районі та містах обласного значення. 
«Темою останнього засідання обласної Міжвідомчої ради з підтримки сім’ї стало обговорення моделі надання соціальних послуг найбільш вразливим категоріям населення, у першу чергу - сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. Адже за останні кілька місяців значно розширився перелік родин, які потребують особливої уваги і підтримки з боку держави. Зокрема, це родини героїв Небесної Сотні, вимушених переселенців із АР Крим, м. Севастополя, Луганської та Донецької областей, сім’ї учасників антитерористичної операції. Тому було прийнято рішення про створення мобільних груп, які адресно виїжджатимуть в територіальні громади та надаватимуть свої послуги» - зазначила Олена Стоялова.
До складу робочих груп будуть введені представники усіх структур, дотичних до роботи з сім’ями та представники громадськості: фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, представники охорони здоров’я, освіти, центрів зайнятості та пенсійного фонду.
«Обласним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді запропоновано єдиний підхід до роботи, з урахуванням тієї специфіки, яка характерна для нашої області. Це - досвід роботи ЦСССДМ нашої області, спрямованої на підтримку сімей з дітьми. Він був досить ефективним. Останні 2 роки відпрацьовано методику, яка впроваджувалась завдяки діяльності фахівців соціальної роботи безпосередньо у громадах. Основними засадами успішної діяльності МРГ є 3 складові, визначені в самій назві групи: надання адресних соціальних послуг; безпосередньо в територіальних громадах; ( сім’ям у СЖО) та забезпечення взаємодії cсуб’єктів соціальної роботи» - підкреслила Олена Стоялова.
На районному рівні мобільна робоча група створюється при дорадчому органі з питань соціальної роботи з сім’ями або, при його відсутності, Комісії з питань захисту прав дитини. Керівництво групою здійснює заступник голови РДА з соціальних та гуманітарних питань. Обов’язковою умовою є транспортне забезпечення групи ( лише за такої умови послуга зможе надаватись в територіальній громаді, бути наближеною до клієнта). Обласна мобільна робоча група створюється при міжвідомчій раді і здійснює виїзди 1 раз на квартал з метою контролю за роботою районних МРГ, стимулювання їх діяльності.
Орієнтовно, за словами директора Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олени Стоялової мобільні робочі групи на Вінниччині почнуть функціонувати уже наступного місяця.
Для довідки:
Станом на 22 вересня в області перебувають:
- 213 сімей (496 осіб) з АР Крим;
- 1845 сімей (4254 особи) з Донецької та Луганської областей.
В їх числі 2066 дітей.
867 дітей відвідують загальноосвітні заклади області.
Є 20 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.
43 загиблих
24 сім’ям уже встановлено статус сімей, загиблих в АТО.
 
 
 Департамент інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю ОДА