Наша землячка - переможець літературної премії
16.09.16

Наша землячка - Ольга Куцевол – автор видання «Вивчення життя і творчості Михайла Коцюбинського через рецепцію літературних і літературно-документальних джерел» визнана переможцем Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського.

12 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулось засідання журі Всеукраїнської літературної премії імені М. Коцюбинського. У зібранні взяв участь заступник голови обласної Ради Олександр Качур.

Всеукраїнська літературна премія імені Михайла Коцюбинського заснована Вінницькою обласною державною адміністрацією і Вінницькою організацією Спілки письменників України, з метою вшанування пам'яті великого українського письменника, нашого земляка М. Коцюбинського і відзначення високохудожніх творів українських письменників.

На здобуття премії можуть претендувати романи, повісті, книги оповідань, новел, поетичні збірки, в яких відображено гуманістичні ідеали, звеличено красу природи і людських помислів та діянь, одвічне прагнення народу до незалежності, свободи, духовного розквіту.

Кандидатів мають право висувати творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади, редакції газет і журналів, громадські об’єднання.

Під час засідання кожний з присутніх висловив свою думку щодо видань та авторів – претендентів на перемогу, яких цього року було 56.

За результатами першого голосування рівну кількість голосів набрали два номінанти – Ольга Куцевол із зазначеним виданням і Наталія Доляк з книгою «Загублений між війнами».

Після проведеного повторного голосування переможцем Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського визнана Ольга Куцевол – автор видання «Вивчення життя і творчості Михайла Коцюбинського через рецепцію літературних і літературно-документальних джерел».

Присудження премії відбувається за результатами таємного голосування членів журі. Вручення проходить під час традиційної «суботи» М.Коцюбинського у Вінницькому літературно-меморіальному музеї письменника. Лауреату премії вручають диплом і грошову відзнаку в розмірі 10 тис. гривень.