Обережно: тонкий лід!
Останнім часом на водоймах України значно почастішали нещані випадки. Нехтуючи правилами безпеки під лід провалюються як дорослі так і діти. Часто вихід на лід закінчується фатально.
Різка зміна температури повітря, яка спостерігається останнім часом призвела до зменшення товщини льоду.
Тому оперативно - рятувальна служба Чечельницького району та сектор цивільного захисту райдержадміністрації звертає увагу всіх, особливо дітей, на небезпеку пов’язану з тонким льодом. Необхідно дотримуватись наступних правил:
Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся; Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
Ні в якому разі не можна пробивати поруч багато лунок.
Не можна збиратися великими групами на одному місці.
Не можна пробивати лунки на переправах.
Не можна ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега.
Потрібно завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів.
Потрібно тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.
Ні в якому разі не можна виходити на лід в темну пору доби.
Найбільш небезпечними місцями є лід біля очерету , біля течії, в місцях де є лунки чи ополонки. Потрапивши у холодну воду людину охоплює паніка, важко зорієнтуватись . Тому саме головне в цю хвилину не злякатись .
Якщо ви пповалились піл лід необхідно робити слідуюче :
1.Широко розкиньте руки по краям льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою.
2.Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
3.Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
4.Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу.
5.Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них.
6.Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки .
Надання першої медичної допомоги потерпілому на воді:
• при попаданні води в дихальні шляхи, постраждалому необхідно очистити порожнину рота, укласти його животом на коліно так, щоб голова звисала до землі і, енергійно натискаючи на груди і спину, видалити воду з шлунку і легенів;
• приступити до виконання штучного дихання;
• з потерпілого необхідно зняти і віджати весь одяг, потім надягти (якщо немає сухого) і обгорнути поліетиленом (виникає ефект парника);
• при загальному охолодженні потерпілого якомога швидше доставити в тепле (опалювальне) приміщення. Негайно викликати швидку медичну допомогу. Зняти мокрий одяг, тепло укрити, обкласти грілками, напоїти гарячим чаєм.