Працевлаштування переселенців

У Вінницькій області 870 мешканців Донецької, Луганської областей та АР Крим, з яких 769 осіб офіційно визнані внутрішньо переміщеними особами, звернулися до обласної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні не за місцем свого проживання.

Службою зайнятості області забезпечено працевлаштування 148 осіб, що вимушено покинули місця свого постійного проживання (136 з них мають довідки про реєстрацію). За направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 13 безробітних з числа таких громадян. У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 22 особи. Дві особи відкрили власну справу після відповідного навчання в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю одноразово. За працевлаштування двох безробітних цієї категорії роботодавці отримують від служби зайнятості компенсацію у розмірі єдиного соціального внеску.

Найчастіше такі люди звертаються до центрів зайнятості м. Вінниці, м. Ладижина, Жмеринського, Гайсинського та Хмільницького районів.

Серед внутрішньо переміщених осіб понад 33% становили законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери та професіонали; фахівці – біля 12%; 14% – працівники сфери торгівлі та послуг; 13,5% належали до кваліфікованих робітників з інструментом; понад 10% мали найпростіші професії.

Усі громадяни мають можливість ознайомитися з наявними вакансіями нашої області та України в цілому, оскільки в центрах зайнятості єдина база вакансій по країні. Всі вакансії – у вільному доступі.
Нині продовжують отримувати послуги служби зайнятості 496 вимушених переселенців, з них 418 осіб – із статусом безробітного.