Працевлаштування у дорожній галузі
04.05.20
У 2020 році Україна залучає на дорожні роботи рекордні 112 млрд грн. Планується відремонтувати більше 6500 км доріг у рамках національного проекту «Велике будівництво». Масштабні дорожні інвестиції у рази розширюють потребу у робочих місцях. Щоб оптимізувати процес працевлаштування, Укравтодор разом із Урядом та Офісом Президента у партнерстві з robota.ua та Державною службою зайнятості ініціювали запуск проекту «Дороги та робота».
Велике дорожнє будівництво створює робочі місця
«Дорожня галузь у цьому році має виняткове значення для країни. Компанії, які виконують роботи на замовлення Укравтодору й отримують величезні державні замовлення, мають забезпечити працівників гідними заробітними платами й усіма соціальними гарантіями. Працевлаштування дорожніх спеціалістів має відбуватися офіційно та з дотриманням законодавства. А для бізнесу це можливість оптимізувати та пришвидшити процес кадрового пошуку», – коментує Президент України Володимир Зеленський.
Для виконання амбітного сценарію Укравтодору на оновлення більше 4000 км державних доріг у 2020 році, дорожня галузь має залучити більше 38 тисяч дорожніх спеціалістів. Ще близько 120 тисяч робочих місць буде створено у супутніх галузях — йдеться про розвиток ринку проектувальних й інжинірингових послуг, матеріальне виробництво та компанії зі сфери обслуговування. Зокрема, очікується інтенсивний ріст придорожньої інфраструктури.
«Всього у 2020 році для реалізації планів Укравтодору планується залучити понад 150 тисяч працівників. Це не тільки персонал, безпосередньо задіяний в дорожніх роботах, але й в суміжніх галузях. Крім прямого працевлаштування, велике дорожнє будівництво має також вплив на всі сфери економіки, адже відремонтовані дороги оптимізують логістику, впливають на рівень цін, спонукають до розвитку внутрішній ринок», – підкреслив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Проект «Дороги та робота» — знайти місце для себе
«Дороги та робота» — це онлайн-інструмент інформування про можливості працевлаштування і, водночас, відповідь на кадровий запит від дорожніх компаній. Адже проект покликаний не лише залучити досвідчених спеціалістів на нові об’єкти дорожніх робіт, але й надати відповідь на питання: «Як стати дорожником без досвіду роботи?».
Для цього налагоджено співпрацю з «Навчальним центром по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації кадрів». В Навчальному центрі працівники дорожньої галузі здобувають професійно-технічну кваліфікацію, а також мають змогу підвищити її та перекваліфікуватися. У рамках проекту користувачі матимуть змогу у простій і доступній формі дізнатися про необхідні кроки для того, щоб перейти у нову сферу. Такий підхід дозволить у кризовий період надати можливість кожному бажаючому знайти гарантовану оплачувану роботу у галузі з інтенсивним розвитком.
Принципи роботи онлайн-порталу
На сайті є інструмент для пошуку вакансій за трьома основними критеріями: професією, регіоном і компанією. Після вибору бажаної опції, користувач переходить на окремі блоки сайту robota.ua, розроблені спеціально для проекту. Підрядні організації оперативно розміщують свої вакансії, які доступні в єдиній базі robota.ua.
«Ми запрошуємо усі дорожні підприємства долучитися до проекту “Дороги та робота” та долучитися до Меморандуму з Профспілкою працівників автомобільного тpанспоpту та шляхового господарства України. Меморандум фіксує мінімальну заробітну плату дорожніх працівників на рівні 9 670 грн на місяць. Цей проект – ще один крок до ефективної та прозорої роботи галузі», — розповідає Голова Укравтодору Олександр Кубраков.
Генеральний директор robota.ua Микола Михайлов: "Ініціатива Укравтодору має величезне значення для відновлення економіки - близько 150 тисяч нових та вже існуючих робочих місць, які будуть задіяні в рамках програми «Дороги та робота», відкриють для українського ринку працевлаштування нові перспективи розвитку. А ми в robota.ua подбаємо про те, щоб кожна відкрита вакансія знайшла свого найкращого кандидата".