Працюємо в умовах карантину : допомога поруч
13.05.20

Міністерством соціальної політики запроваджено інформаційну онлайн-платформу  „Допомога поруч”  для надання адресної допомоги вразливим верствам населення в період карантину.

В межах забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 «Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення» розпочинає функціонування інформаційна платформа «Допомога поруч». Вона розміщена за посиланням https://dopomoga.msp.gov.ua.

Новий соціальний проект має створити умови для залучення благодійних, громадських організацій, бізнесу, волонтерів для надання допомоги людям, які її потребують, та забезпечити координацію дій його учасників.

„Ця інформаційна платформа покликана допомогти тим, кому потрібна турбота. Кожен може зробити заявку про того, кому потрібна допомога. І всі небайдужі: бізнес, волонтери, благодійники, громадські організації, і Уряд, і місцева влада, всі разом будемо допомагати людям”, – наголосила Міністр.

Очільниця Міністерства пояснила, що користувачами зазначеного сервісу визначено структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій, Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій.

За словами Марини Лазебної, громадяни зможуть звертатися на „гарячі” телефонні лінії, які працюватимуть при місцевих органах влади, та залишати інформацію про потребу в продуктах харчування, засобах особистої гігієни, побутовій хімії, транспортних послугах для доставки цих товарів. Щодня на онлайн-платформі „Допомога поруч” розміщуватиметься інформація про потребу в допомозі та звіт про її надання.

Марина Лазебна підкреслила, що завдяки цьому соціальному онлайн-проекту оперативно визначатимуться потреби, надаватиметься відповідна допомога та соціальні послуги, перш за все, одиноким, одиноко проживаючим громадянам похилого віку, одиноким, одиноко проживаючим людям з інвалідністю, неповним сім’ям з дітьми до 14 років, у тому числі дітьми з інвалідністю та іншим соціально вразливим верствам населення.

Жителі Чечельницького району можуть звертатись за телефонами «гарячих ліній»:

(04351) 2-16-92 – територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чечельницького району;

(04351) 2-11-75 Чечельницький центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Також діє обласна онлайн платформа “STOP COVID-19 спільна протидія поширенню вірусу у Вінницькій області». https://bit.ly/2UGGFYd - посилання на Єдиний спільний Моніторинг, офіційна інформація стосовно забезпечення та потреб 23 базових лікарень, які визначені для надання допомоги хворим наCOVID-19.
На даній платформі можна залишити:
- заявку для людей, з числа осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, багатодітних та малозабезпечених сімей, які потребують підтримки у придбанні продуктів, доставці ліків тощо;

- заявку волонтера (якщо маєте бажання надавати волонтерську допомогу, наприклад, принести продукти чи пригодувати обід для літніх людей, які проживають поруч з Вами. Ми, проаналізувавши вид Вашої допомоги, місцевість та потребу цього виду допомоги - з Вами зв'яжемось та зорієнтуємо).

- в кінці форми у розділі «Яку допомогу Ви надали» Ви можете «Заповнити заявку» про вже надану допомогу, яка буде акумулюватись в розділ "Переглянути усю допомогу" яким закладам надається та ким саме (людьми, підприємствами, фондами). Це необхідно для моніторингу, чіткого розуміння розподілу та додаткового контролю - допомагати саме там, де у цьому є найбільша пріоритетність та потреба.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Чечельницької РДА Валентина Якимчук

123