Реформи у медицині України - випробувані в Європі
30.03.17

29 березня в місті Могилеві-Подільському відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. У його роботі взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, члени Координаційної ради, депутати обласної Ради, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, голови районних рад, райдержадміністрацій, головні лікарі закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги, представники Громадської ради при обласній Раді та журналісти.

Делегацію із Чечельницького району представляли: голова райдержадміністрації Сергій Пустовий, голова районної ради Сергій П’яніщук, керівники медичної галузі району – Віктор Коваль та Сергій Могила.

В рамках засідання обговорювали питання «Про стан надання медичної допомоги різних видів та інтенсивності відповідно до потреб населення області та хід виконання обласної Програми “Майбутнє Вінничанин в збережені здоров’я громадян” на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року №45”.

Місце проведення засідання обрали тому, що саме лікарня Могилева-Подільського стане базовою для створення одного з госпітальних округів Вінниччини.

- Сьогодні ми в Могилеві-Подільському для того, щоб від первинної ланки до лікарні інтенсивного лікування побачити і показати ті можливості, які мають медичні заклади Могилів-Подільської територіальної громади в рамках госпітального округу, - наголосив Анатолій Олійник. - На сьогодні ми маємо радянську систему охорони здоров’я. Ця система має свої позитивні сторони, але разом з тим існує й ціла низка негативних факторів. В такому стані,  як знаходиться охорона здоров’я сьогодні, вона не має бути. Зараз ми стоїмо на шляху реформ медицини. Нам презентовані ті напрями, які мають запрацювати в медичній галузі. В області є певна ситуація стосовно обговорення проблематики створення госпітальних округів, тому ми будемо враховувати думку громадськості.

Також Анатолій Дмитрович наголосив, що запропонована медична модель не нова, вона вже апробована впродовж останніх 50-ти років в європейських країнах.

- Остання – це Польща, яка впровадила такий механізм роботи медичних закладів, - зазначив керівник найвищого самоврядного органу області. - Нова система, в першу чергу, направлена не на збереження кількості ліжко-місць, а на здоров’я пацієнта, який має отримати якісну медичну допомогу.

Перед початком пленарного засідання Координаційної ради обласна делегація ознайомилася з роботою медичних закладів територіальних громад Могилів-Подільського району. Делегація ознайомилася із приміщеннями закладів охорони здоров'я та поспілкувалася із персоналом та пацієнтами.

 

123