Щоб лихо не застало зненацька
14.06.18

Відповідно до  плану  основних  заходів  цивільного  захисту   Вінницької  області  на 2018 рік, затвердженого розпорядженням  голови обласної  державної  адміністрації  від 17 січня 2018 р № 20  у Чечельницькому  районі  24-25 липня 2018  року  пройдуть  командно  штабні  навчання  з  цивільного  захисту на  тему «Переведення цивільного захисту району з режиму функціонування в мирний час на режим функціонування в особливий період. Захист населення і території району (міста) від надзвичайних ситуацій  техногенного та природного  характеру ”.
    21-22 червня   фахівцями  департаменту  цивільного захисту  облдержадміністрації буде  проведена  перевірка  готовності  районної  ланки  цивільного  захисту  до проведення  навчань.
   З  метою  належної  підготовки  до  перевірки  та  до  навчань 14 червня 2018 року  голова  районної  державної  адміністрації    Сергій  Пустовий  провів  нараду  з керівним  складом  цивільного  захисту  району,  а  саме:  з керівниками  спеціалізованих  служб  цивільного  захисту району,  членами районної  комісії  з  питань техногенно-екологічної  безпеки та  надзвичайних  ситуацій.
    Голова  райдержадміністрації  Сергій Пустовий доповів  присутнім, що відповідно до  Кодексу  цивільного захисту України центральним органом  управління   у  сфері  цивільного  захисту є  районна  комісія  з питань техногенно-екологічної  безпеки та надзвичайних  ситуацій,  яку  очолює  голова РДА. Всі учасники  наради  є  членами  цієї  комісії.
    Для розподілу  обов’язків  між  різними підприємствами, установами, структурними підрозділами РДА та  відповідно до Постанови КМУ  від    08 липня 2015 року № 469 «Про затвердження  Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту» та від 09 січня 2014 року № 11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту», розпорядження  голови  РДА   від 09  лютого 2018 р № 70 в  районі  створено  спеціалізовані  служби  цивільного  захисту. Всього  їх  утворено 10, в  тому числі:
1.     Спеціалізована  служба енергетики.
2.     Інженерна спеціалізована  служба.
3.     Комунально-технічна  спеціалізована  служба.
4.     Спеціалізована  служба  матеріального  забезпечення.
5.     Спеціалізована  служба торгівлі  і харчування.
6.     Спеціалізована  служба  із захисту сільськогосподарських тварин  і рослин.
7.     Медична  спеціалізована  служба.
8.     Спеціалізована  служба зв’язку  і оповіщення.
9.     Протипожежна  спеціалізована  служба.
10.    Служба охорони громадського порядку.
  Всі  вищезгадані  служби  будуть  брати  участь  у навчаннях.   Тому  слід  підготувати   документи, передбачені  чинним  законодавством,   та  бути готовими до  доповідей  та виконання  практичних  заходів під  час  навчань».
   Сектором  цивільного захисту райдержадміністрації  було   підготовлено  та  показано присутнім     учбовий  фільм,   фотоматеріали  про  проведення  навчань  у  2018  році  у  Літинському  районі та про  проведення  таких  навчань  у нашому  районі  у 2009  році. Завідувач  сектору  цивільного  захисту райдержадміністрації    Олег   Шестаківський    показав  присутнім  зразки  документів, що розробляються  спеціалізованими  службами  цивільного  захисту.
    Наприкінці наради голова  райдержадміністрації  вислухав  пропозиції  учасників  та  дав  відповідні  доручення сектору  цивільного  захисту, керівникам  служб цивільного  захисту щодо підготовки  до навчань.