Створимо ОСББ - отримаємо "теплі кредити"
19.02.18

У прямому ефірі телеканалу «Еспресо» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із ведучим Василем Зимою обговорив переваги «теплих кредитів», їх популярність та плани реалізації цієї програми у 2018 році.

«ОСББ – одна з найважливіших цільових аудиторій програми, яку ми мотивували проводити не окремі, а комплексні заходи з енергоефективності, не клаптикове, а повне утеплення багатоповерхівок», - розповів С.Савчук.

Впродовж усіх трьох років програми відзначається позитивна динаміка попиту на «теплі кредити», особливо з боку ОСББ. Наприклад, у липні-серпні 2017 р. ОСББ взяли вдвічі та втричі більше «теплих кредитів», ніж за аналогічний період 2016 року.

Статистика доводить, що ОСББ повірили у дієвість програми. Вони переконалися, що Уряд здійснює відшкодування від 40% до 70% «теплого кредиту», а місцева влада надає додаткову компенсацію частини відсотків або суми кредиту.

На власному досвіді ОСББ різних міст України пересвідчилися, що завдяки енергоефективним заходам можна заощаджувати на комунальних платежах вдвічі і більше.

Крім цього, в утеплених будинках завжди комфортно та затишно, а вартість квартир підвищується на 30-40%.

Зростає попит на «теплі кредити», збільшуються і розміри компенсацій:

- у 2015 р. Урядом відшкодовано для ОСББ 5 млн грн.,

- у 2016 р. – 23 млн грн.,

- у 2017 р. – вже 73 млн гривень.

«У 2018 р., враховуючи високу затребуваність ОСББ у програмі, ми виділяємо на компенсацію за «теплими кредитами» вже 200 млн гривень. Це рівно половина від загальної суми фінансування програми у цьому році», - наголосив С.Савчук.

Нагадуємо, що ОСББ можуть одержати подвійне, а інколи й потрійне відшкодування (з обласного, міського, районного бюджетів). Де саме діють місцеві програми здешевлення «теплих кредитів», дізнавайтеся на Інтерактивній карті на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

123