Торгівля людьми - це злочин
18.10.17
18 жовтня 2007 року з ініціативи Європейського Парламенту був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні. Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини.
Факт відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.
На даний час, торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, виготовлення порнографічної продукції, та навіть використовують з метою вилучення органів. Для злочинців – це величезні гроші, а для людини – страждання, зруйновані сім`ї, втрачене здоров`я і навіть життя.
Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від торгівлі людьми, звернувшись до структурних підрозділів районної державної адміністрації, має право на отримання відповідного соціального статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги медичної, правової, соціальної. Ця допомога надається відповідно до оцінки потреб кожної конкретної людини.
Відповідно до ст. 22 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, Закону України “Про протидію торгівлі людьми”, Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 417, Порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2012 року № 783, з метою попередження торгівлі людьми та організації надання ефективної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, головою Шаргородської райдержадміністрації визначено відповідальний підрозділ за здійснення діяльності із проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, - сектор сім`ї, молоді та спорту райдержадміністрації.
З метою отримання додаткової інформації прохання звертатися – сектор сім`ї, молоді та спорту райдержадміністрації: м. Шаргород, вул. Героїв Майдану, 224, каб. 104 та за тел. 2- 18 – 46.
Національна «Гаряча лінія» з протидії людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501, - 527 безкоштовно з мобільного.