У царстві мудрості, історії і тиші
28.09.17
Бібліотека – це не книги. це – концентрат спресованого часу, поєднання тисячоліть людської думки, перенесеної в життя. Це не просто сховище земної мудрості, це своєрідний оазис, де кожен пов'язує свою долю зі світом цивілізованої культури
У святковій залі бібліотеки зустрілися читачі і працівники - люди, які все своє життя зберігають диво людського творіння, скарбницю людських знань – книгу, з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек та 70-річчя утворення Чечельницької центральної районної бібліотеки для дорослих. Наша бібліотека - стародавня і вічна скарбниця людського розуму. Саме тут відбувається таїна знайомства з першою казкою, тут зустрічаються покоління, народжуються вчені, поети і винахідники, тут дістають перлини невичерпних знань тисячолітньої давнини. Заходячи в бібліотеку, ми потрапляємо до храму збереженого часу, нехай і не найпередовішого, але найсучаснішого мислення, найсучаснішої літератури і ніби стаємо його часткою.
Багато щирих, вірних друзів завітали в цей день в бібліотеку. Особливо приємне відзначення, привітання, побажання та цінні подарунки Ольги Віталіївни Беседи, заступника голова районної державної адміністрації.
Гідно оцінили роботу бібліотеки Наталя Анатоліївна Крук, заступник голови районної ради, Аліна Петрівна Шумило, начальник відділу культури і туризму, відмітивши роботу кращих бібліотекарів, керманич культури, в знак шани і поваги до професії, подякувала працівникам, привітала ювілярів і вдячно оцінила роботу книгознавців та нагородила районних та сільських берегинь книги. З теплими вітаннями з ювілеєм завітали ветерани бібліотеки, працівники відділу культури і туризму, районного будинку культури, Віктор П’яніщук, голова ветеранської організації селища, поети Павло Чернієвський, Василь Гулько, молодь та інші небайдужі до книжкового слова жителі селища.
Про історію бібліотечної справи в краї розповіла Ольга Шуть, директор бібліотеки . З перших років свого існування бібліотека брала активна участь у Всеукраїнських, обласних оглядах, конкурсах, конференціях, за що неодноразово нагороджувалася дипломами та грамотами. За період централізації в системі помітно зросла кількість користувачів, збільшився фонд, поліпшилася матеріально-технічна база.
Потреба в книзі, в користуванні бібліотекою постійно зростала і мала неоціненне значення в духовному розвитку. Бібліотека збирала всіх – і старих і малих. Саме тут проводились репетиції драматичних колективів, обговорювались книги. Люди похилого віку приходили сюди, щоб почути живе слово, бібліотекар читав їм газети, книги, вчились напам'ять вірші з "Кобзаря" Т.Шевченка.
З часу децентралізації директорами працювали Титаренко Людмила Іванівна, Косенко Валентина Дмитрівна, Левицький Олександр Онисимович, Івасько Катерина Юхимівна.
За період існування бібліотеки свій трудовий шлях пройшло багато працівників: одні – в холоді, в тісноті стояли біля її колиски, другі відновлювали її роботу і по книжці збирали фонд, треті – трудяться – ще й сьогодні! Добру пам’ять залишили по собі Осіпова Надія Никифорівна, Попович Міла Анатоліївна, Журавель Галина Гаврилівна, Овчар Наталка Григорівна, Зеленська Ганна Семенівна, Слободянюк Килина Дмитрівна, Задоянчук Любов Кирилівна, Косенко Валентина Дмитрівна, Левицький Олександр Анісімович, Вербецька Ксенія Михайлівна, Півторак Тетяна Мойсіївна, Решетник Іван Ігнатович, Трубіна Лідія Іванівна, Печарська Марія Іванівна.
Справжні фанати і професіонали - ветерани бібліотечної справи -Івасько Катерина Юхимівна.,Чернявська Галина Карлівна, Ткаченко Ніна Яківна, Підфігурна Катерина Пантелеймонівна, Гоменюк Тетяна Іванівна, Бондар Лідія Петрівна, Мельник Валентина Григорівна, Химич Світлана Павлівна, Безпалько Наталка Михайлівна, Сташенко Галина Карпівна Мураховська Леся Василівна, Атаманенко Олена Іллівна, Гуйван Поліна Дмитрівна, Луценко Марія Григорівна, чималий внесок в створення і організацію роботи бібліотек зроблено їхньою плідною працею.
Нині в Чечельницькій БС працюють 30 бібліотекарів. Це вони обробляють гори нової і зношеної літератури, це вони поспішають виконати замовлення читачів на абонементі і в читальній залі, зацікавлюють читачів книжковою виставкою чи літературною годиною, ведучи за собою в країну незвіданого і таємничого – КНИГ.
Нині бібліотека в пошуку нових форм і підходів до роботи з користувачами, авторитет її зростає, що дає колективу наснагу до подальшої творчої праці.
Бібліотека повсякчас працювала і працює в тісній співпраці з благодійниками бібліотеки – Македоном Юрієм Миколаєвичем, Каленичом Павлом Євгеновичем, Гончаренко Романом Васильовичом, Федчишиним Михайлом Опанасовичем, Лесик Валентиною Геннадіївною, Овчаром Олександром Михайловичем, Куцулимою Петром Івановичем. На часі – реалізація державних і регіональних програм, яка здійснюється за допомогою спонсорів і меценатів.
Ще вчора професія “бібліотекар” означала: книжку видав, книжку прийняв. Ще вчора одні люди вирішували за інших, що їм читати, а кого читати “не належить”, і табу цензури, здавалося, не скинути ніколи. Сьогодні ж бібліотечна справа є професією, що вимагає від працівників постійного пошуку, роботи над собою, удосконалення професійних знань. Бібліотекар є посередником між читачем та світовою інформаційною мережею. Саме бібліотека надає читачам доступ до світової мережі Інтернет. Захопили присутніх книжкові виставки «Цей дивний світ – бібліотека!», «Свято хранителів мудрості» та «Рідна бібліотеко, ти скарбниця знань!».
Створили святковий настрій і оформили бібліотеку – працівники книгозбірні за сприяння - читачів Довбуш Тетяни Віталіївни, Крамар Олени Віталіївни, фірми «Карапуз» та магазину дитячого одягу.