Урядова підтримка агровиробників
02.03.18
Концентрація цьогорічних програм держпідтримки на викликах галузі і потребах малих та середніх агровиробників дозволить забезпечити довготривалий соціально-економічний ефект. Для залучення до програм максимальної кількості аграріїв з усієї України, Мінагрополітики проводить широку роз'яснювальну кампанію в регіонах щодо дотацій. Семінар за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової для керівників сільськогосподарських підприємств та голів фермерських господарств відбувся 1 березня на Волині.
«На сьогодні всі порядки і всі деталі отримання дотацій є у відкритому доступі і кожен аграрій може з ними ознайомитися і активно долучатися до програм. Інструментарії розроблялися у співпраці з профільними асоціаціями, з представниками сільгоспвиробників і фермерів для розуміння і урахування реальних потреб отримувачів дотацій», - зазначила Олена Ковальова.
Вона додала, що безпосередня комунікація між владою і аграріями перед новим аграрним сезоном дуже важлива і дозволить посилити ефективність реалізації програм.
Цьогорічні програми підтримки сконцентровані на найбільш пріоритетних напрямах АПК – тваринництві (4 млрд грн), фермерстві та кооперації (1 млрд грн), сільгосптехніці (945 млн грн), садівництві та виноградарстві (300 млн грн).
Серед особливостей – залучення банків для мінімізації участі чиновників у процесі виплат і забезпечення прозорості, прямі виплати громадянам (2500 грн за утримання теля до 1-річного віку), преференції для фермерів (компенсація 40% вартості техніки, 80% вартості українського насіння), акцент на підтримці кооперації (компенсація 70% вартості обладнання), збільшення компенсації за купівлю сільгосптехніки українського виробництва з 20% до 25% тощо.
Довідково
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва
Міністерство аграрної політики та продовольства України