В районі проживає 289 постраждалих від аварії на ЧАЕС
13.04.17

26 квітня – День пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС. Які соціальні виплати та гарантії сьогодні мають ті, хто ризикував своїм життям і здоров’ям у 1986 році, захищаючи нас від ядерної аварії? – на ці та інші питання відповів начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Станіслав МАРТИНЮК.

В управлінні праці на обліку перебуває 289 особа, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

І категорія - 180 чол.

ІІ категорія - 32 чол.

ІІІ категорія - 16 чол.

Та 60 вдів і одна дитина, інвалідність якої пов’язаназ Чорнобильською катастрофою.

За 3 місяці 2017 року особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС проведено компенсаційних виплат на суму 249,4 тис. грн. в. т. ч.:

компенсація на продукти харчування в сумі 226,4 тис. грн.;

додатково оплачувані відпустки на суму 3,7 тис. грн.;

пільгове забезпечення медикаментами на суму 17,4 тис.грн.;

пільгове зубопротезування на суму 1,9 тис.грн.

Прийнято 37 заяв від осіб І-ої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи на оздоровлення у 2017 році.

- Сьогодні йде активна підготовка до заходів, приурочених вшануванню подвигу наших земляків, які взяли участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. До проведення мітингу планується залучити відділ культури і туризму, шкільну молодь, громадськість району. Селищна та сільські ради, традиційно, нададуть матеріальну допомогу «чорнобильцям», - зазначив Станіслав Миколайович.