Засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної
24.11.16

24 листопада 2016 року в Чечельницькій районній державній адміністрації відбулось засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.  Засідання відкрив голова комісії – В.В.Савчук – перший заступник голови РДА, який ознайомив присутніх із станом виплати заробітної плати, сплатою податків та зайнятістю населення району. Детальніше про рівень заробітної плати в районі  та заходи щодо легалізації зайнятості населення, які проводяться районною робочою групою доповів начальник управління праці та соціального захисту населення – С.М. Мартинюк.
На засіданні районної робочої групи було заслухано 2 фізичних особи-підприємці, які не оформляють трудових відносин з працівниками та не дотримуються законодавства про працю при виплаті заробітної плати працівникам.
По кожному запрошеному роботодавцю членами районної робочої групи були прийняті відповідні рішення та внесені пропозиції  щодо легалізації працівників та підвищення рівня заробітної плати. Також головою районної робочої групи – Савчуком В.В. акцентовано увагу на підвищенні мінімальної заробітної плати з 01 грудня 2016р. (1600 грн.) та посиленні інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо збільшення розмірів штрафів за порушення законодавства про працю. А саме:
Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:
Øфактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (з 1 грудня2016р. – 48000грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
Øпорушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (з 1 грудня2016р. – 4800грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення;
Øнедотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (з 1 грудня 2016р. – 16000 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (відповідно до статті 12 Закону України «Про оплату праці» норми і гарантії в оплаті праці, передбачені частиною першою цієї статті та Кодексом законів про працю України, є мінімальними державними гарантіями.
Øнедотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (з 1 грудня2016р. – 16000грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
Øпорушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - п’ятим частини другої цієї статті - у розмірі мінімальної заробітної плати (з 1 грудня 2016р. – 1600 грн.).

 

123