Збережемо світ, в якому живемо!
08.02.17
Співробітники НПП «Кармелюкове Поділля» постійні партнери в природоохоронній роботі закладів культури району. Не стоять осторонь щодо формування екологічної культури населення й бібліотеки. Проводячи заходи з екологічного просвітництва, бібліотекарі залучають до участі державні природоохоронні структури, представників громадських організацій, небайдужих громадян.
Науково-практична конференція, презентації, туристичні маршрути, семінари, зустрічі з учнями проходять в тісній співпраці з НПП «Кармелюкове Поділля». Для обізнаності взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, поліпшення екологопросвітницької роботи, підвищення рівня екологічної освіти населення в районній дитячій бібліотеці відбувся захід – екологічна година «На цій землі нам разом жити!», приурочений Всесвітньому дню водно-болотних угідь. Людмила Стороженко, начальник відділу еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою пояснила історію виникнення свята. Ще у 2013 році за пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя зберігають воду». При визначенні 2013 року «Міжнародним роком співпраці для збереження води» Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй визнала, що вода має вирішальне значення для добробуту, сталого розвитку та охорони здоров’я людини.
Наталія Агоп’ян, провідний фахівець з рекреації розповіла про маршрути і стежки на території національно-природничого парку, звернула увагу на екологічні проблеми сьогодення, наголосивши, що вода є рушійною силою всієї природи, а водно-болотні угіддя займають ключові позиції у цьому взаємозв’язку, і розумне використання водно-болотних угідь має важливе значення для сталого управління водними ресурсами. Наталія Володимирівна доповнила презентацію показом відео-роликів «Екологія – турбота спільна». Заступник голови районної ради Наталія Анатоліївна Крук подякувала організаторам заходу за почуття чуйності, милосердя, вміння співпереживати і дбайливо ставитись до навколишнього середовища, а також дбати про майбутнє прийдешніх поколінь. Адже час, коли природа здавалася невичерпною, пройшов, тому сьогодні потрібно активно діяти, починаючи зі свого будинку, місця роботи, населеного пункту.
У рамках дня водно-болотних угідь Тетяна Сташенко, провідний фахівець з екологічної освіти, презентувала фотовиставку «Водойми рідного краю». Порадували око присутніх в бібліотеці фотографії чарівних куточків природи нашого краю. Конкурс «Чарівний світ природи» відбудеться до 27 лютого 2017 року, запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в ньому.
Книжкові фонди бібліотек привертають увагу до екологічних проблем сьогодення та сприяння вихованню щоденного свідомого відношення до проблем охорони навколишнього середовища Сьогодні досить гострою є проблема екологічного просвітництва. Тому тема захисту навколишнього середовища завжди знаходиться у полі зору бібліотечних працівників, які спільно з екологами виховують бережливе ставлення до природи.