Звернення голови обласної державної адміністрації Івана Мовчана

 

 

Шановні голови і депутати місцевих рад! Шановні працівники органів місцевого самоврядування!

 


Прийміть щирі вітання з Днем місцевого самоврядування - державним святом, що підкреслює велику значимість існування цього важливого інституту місцевої демократії!

Це свято людей, яких обирає суспільство. У Вінницькій області у місцевих радах різних рівнів працює 13 тисяч 284 депутати, 707 сільських, селищних та міських голів, 27 голів районних рад.

Сьогодні в Україні створюється правове та інституційне підґрунтя для реформування системи місцевого самоврядування і регіонального управління. 

Вінниччина першою в Україні напрацювала „Концепцію реформування місцевого самоврядування”, основні положення якої знайшли своє втілення у відповідному проекті Указу Президента України з реформи місцевої самоврядності.

8 листопада цього року на пленарному засіданні 18 сесії обласної Ради 6 скликання прийнята Стратегія збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року. Цей програмний документ визначає стратегічні пріоритети розвитку Вінниччини на найближчі сім років, а також механізми і заходи її перетворення в розвинений промислово-аграрний, науково-виробничий і культурно-освітній центр України та Поділля.

Вінниччина - єдиний регіон України, де запроваджено новий формат діяльності влади, що передбачає системне і покрокове відпрацювання актуальних проблем кожної окремої територіальної громади та щоквартальне звітування про реалізацію визначених завдань. 

Область посідає третє місце за індексом промислового виробництва, збирає одні з найбільших урожаїв зернових в Україні, лідирує серед регіонів України в рейтингу енергоефективності. Маємо позитивні результати у соціальній сфері, відкриваємо нові амбулаторії, дитячі садки, будуємо житло, дороги, водогони, інші соціальні об'єкти.

І в цьому велика заслуга депутатів місцевих рад та органів місцевого самоврядування.

З нагоди свята прийміть слова вдячності за вашу натхненну працю на благо розвитку територіальних громад Вінниччини. Вашим професіоналізмом, патріотизмом, енергією твориться історія самоврядності Вінниччини.

Нехай цей урочистий день додасть усім вам сил і наснаги на добрі справи, впевненості у майбутньому нашої держави, порозуміння і єдності задля добра і благополуччя Українського народу.

Щастя вам, добробуту, всіляких земних гараздів!
З повагою

Голова обласної

державної адміністрації

Іван МОВЧАН

Голова обласної

Ради

Сергій ТАТУСЯК